Mszczonowianka rozbita w Hucie Mińskiej

04 września 2021, godz. 15:50, 315 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 4 września w spotkaniu 6 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Hucie Mińskiej z tamtejszym Tygrysem 0:6

Przystępując do spotkania w Hucie Mińskiej zespół Mszczonowianki liczył, że porażka na własnym stadionie z Podlasiem Sokołów Podlaskim 0:1 było tylko splotem złych zdarzeń i w kolejnym meczu ta zła seria zostanie przełamana.Natomiast przeciwnicy chcieli udowodnić, że ich dobra forma mimo przegranego meczu w Sulejówku z Victorią, będzie zapowiedzią lepszej gry ze słabszymi rywalami. Tak się też stało w meczu z faworyzowaną Mszczonowianką. Tygrys w tym meczu udowodnił, że zaangażowaniem, współpracą, zaufaniem i walką o każdą piłkę można wiele zdziałać. Drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka nie miała zbyt wiele do powiedzenia a losy meczu zajmujący przed tą kolejką ostatnią pozycję Tygrys rozstrzygnął w drugim kwadransie aplikując swoim rywalom trzy gole. Bramki odpowiednio w 26 i 28 minucie zdobył Sergiej Gierasimets a w 30 minucie Dominik Jarek.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się a Tygrys niemając litości dla przeciwnika zdobył kolejne bramki. Najpierw w 60 minucie na 4:0 podwyższył Mateusz Bartoszewski a kolejne dwa trafienia dołożył Patryk Kwaśniczko, który ostatecznie ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim ale zasłużonym zwycięstwem Tygrysa Huta Mińska 6:0. Kolejny mecz dla Mszczonowianki może być również trudny. Wszystko przez to, że do Mszczonowa przyjedzie ligowy rywal zza miedzy, Żyrardowianka. Pojedynek ten na pewno przyciągnie uwagę lokalnych kibiców, którzy oczekiwać będą jak zwykle w tych spotkaniach ciekawego widowiska. Spotkanie Mszczonowianki z Żyrardowianką odbędzie się w sobotę 11 września o 12:30.

Skład Tygrysa:

Jakub Szymkowiak, Jakub Pasik(75’ Jakub Staros), Kamil Panufnik, Stanisław Dźwigała, Patryk  Kwaśniczko, Mateusz Gromysz (62’Piotr Kowalczyk), Michał Koszela, Mateusz  Bartoszewski (75’Taras Kowalczuk),Dominik  Jarek (58’Arkadiusz Cok), Piotr Haber, Sergiej Gerasymiets (75’ Michał Mruz)

Skład Mszczonowianki:

Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński (78’Anthony Chukwuemeka), Hubert Gutkowski, Karol Worach (30’Konrad Szkopiński), Michał Janik, Przemysław Jakóbiak (65’Patryk Czarnecki), Dawid Poddębniak, Damian Chełmiński (60’Jakub Przybył), Damian Pociech, Patryk Kubicki (65’Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora (52’Patryk Obiała)

Tygrys Huta Mińska - Mszczonowianka 6:0(3:0)

Bramki: Sergiej Gerasymiets 2, Patryk Kwaśniczko 2, Dominik Jarek, Mateusz Bartoszewski - Tygrys