Mszczonowianka się nie zatrzymuje

14 października 2023, godz. 21:28, 220 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 14 października w spotkaniu 12 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na własnym boisku Mazovię Mińsk Mazowiecki 6:3. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Patryk Kubicki 3, Arkadiusz Drapsa 2 i Łukasz Racis

Przystępując do spotkania z Mazovią Mińsk Mazowiecki wszyscy we Mszczonowie pamiętali zeszły sezon, gdzie w obu spotkaniach zespół ten dwukrotnie pokonał drużynę ze Mszczonowa a rywal walczył o awans. Teraz mimo że obie drużyny zamieniły się rolami a w drużynie Mazovii zmieniono trenera mecz dla Mszczonowianki nie zapowiadał się na spacerek.

Początek tego meczu jakby miał potwierdzać te założenia. Tuż po rozpoczęciu gry braki w koncentracji linii defensywnej wykorzystał napastnik gości Elisam Kahsay, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Danielem Leszczyńskim i otworzył wynik tego meczu. Mazovia dość szybko objęła prowadzenie 1:0. Po strzeleniu bramki mińszczanie chcieli szybko pójść za ciosem jednak nie byli już tak skuteczni. Jednak warto odnotować ich akcje. Pierwsza z nich miała miejsce w 10 minucie, kiedy to po zagraniu Dominika Sadzawickiego celny strzał oddał Bartosz Malesa a w 15 minucie po centrze Wojciecha Trochima zamykający całą akcję Sebastian Kaczyński uderzył tylko, albo aż, w boczną siatkę.

Mszczonowianka powoli zaczęłą opanowywać sytuację po kwadransie a w miarę upływu czasu sama była stroną przeważającą. Ta przewaga została udokumentowana zdobyciem trzech bramek. Pierwsza z nich padła w 21 minucie, kiedy to po wymianie podań między Damianem Pociechem i Arkadiuszem Drapsą ten drugi odegrał do Patryka Kubickiego, który nie zmarnował szansy i nie namyślając się długo płaskim strzałem zza pola karnego doprowadził do remisu 1:1.

W 34 minucie z kolei po przejęciu piłki na połowie przeciwnika Arkadiusz Drapsa wywalczył rzut karny, po tym jak został nieprzepisowo powstrzymany przez golkipera Mazovii Mateusza Łysika. W 35 minucie sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość pewnym strzałem myląc bramkarza i dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy znów dał o sobie znać dobrze dysponowany w tym meczu Patryk Kubicki, który pewnym strzałem po zagraniu Jakuba Przybyła jak się później okazało ustalił rezultat meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:1.

Po przerwie podopieczni Piotra Kocęby nie zwalniali tempa i sami jeszcze zaaplikowali rywalowi dwa gole. Najpierw w 51 minucie po wymianie podań między Damianem Pociechem a Michałem Janikiem całą akcję w efektownym sposób strzałem pod poprzeczkę wykończył Patryk Kubicki, dla którego było to trzecie trafienie w tym meczu a w 66 minucie drugi rzut karny w tym meczu wykorzystał po raz drugi Arkadiusz Drapsa i Mszczonowianka prowadziła 5:1. Zdobyte bramki uśpiły jednak czujność będących w dobrej dyspozycji miejscowych i w 73 minucie po zagraniu Kacpra Dakowicza Wojciech Trochim zdobywa drugą bramkę dla Mazovii a Mszczonowianka prowadziła już tylko 5:2.

Podopieczni Piotra Kocęby dość szybko odzyskali czterobramkowe prowadzenie. W 84 minucie po zagraniu Arkadiusza Drapsy wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Racis pewnym strzałem podwyższa na 6:2.

Ostatnie słowo w tej części gry należało do gości, którzy w 87 minucie za sprawą wprowadzonego Michała Bondary zdobyli swoją trzecią bramkę. Ostatecznie jednak to piłkarze Mszczonowianki mogli się cieszyć z kolejnej wygranej, tym razem 6:3. Zwycięstwo te pozwoliło utrzymać trzecią pozycję w tabeli oraz zmniejszyć stratę do wyprzedzającej dwójki do trzech punktów w przypadku liderującej Wisły II Płock i dwóch do wicelidera z Troszyna. Kolejne spotkanie Mszczonowianka zagra w najbliższą sobotę 21 października w Warszawie, gdzie o godzinie 13:00 zmierzy się z Hutnikiem Warszawa. Nie wątpliwie będzie to jedno z najciekawszych jak nie hitowe starcie weekendu.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Piotr Petasz(82'Szymon Kiewel), Michał Janik, Jakub Przybył(82'Piotr Wójcik), Dawid Jarczak(73'Damian Chełmiński), Piotr Ćwikowski(70'Krzysztof Kozaczuk), Damian Pociech(85'Eugeny Novikov), Patryk Kubicki(76'Łukasz Racis), Arkadiusz Drapsa

Skład Mazovii: Mateusz Łysik, Łukasz Broź, Dominik Sadzawicki, Mateusz Bienias, Mateusz Pędowski, Sebastian Kaczyński(56'Wojciech Wocial), Wojciech Trochim, Bartosz Malesa(46'Pawło Ksionz), Kacper Dakowicz, Eryk Więdłocha(56'Miłosz Przybecki), Elisam Kahsay(73'Michał Bondara)

Mszczonowianka – Mazovia 6:3(3:1)

bramki: Patryk Kubicki – 3, Arkadiusz Drapsa – 2, Łukasz Racis – Mszczonowianka; Elisam Kahsay, Wojciech Trochim, Michał Bondara – Mazovia

żółte kartki: Damian Pociech, Jakub Przybył – Mszczonowianka; Mateusz Łysik, Wojciech Wocial, Cezary Osuch – Mazovia

czerwona kartka: Dominik Sadzawicki – za faul taktyczny - Mazovia