Mszczonowianka sprowadzona na ziemię

24 września 2022, godz. 22:40, 218 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 24 września w spotkaniu 9 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał u siebie z Narwią Ostrołęka 1:4. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobył Patryk Obiała

Przystępując do kolejnego meczu ligowego na własnym boisku przeciwko Narwi Ostrołęka zespół Mszczonowianki mógł optymistycznie myśleć, że to co złe już za nim i tym razem będzie walczył o zwycięstwo lub o remis. Jak się później okazało zespół jednak za bardzo chodził głową w chmurach a przeciwnika z Ostrołęki całkiem zlekceważył.

Początek meczu mógł jednak należeć do gospodarzy. W 2 minucie spotkania po zagraniu Ignacego Ogłozińskiego ze skrzydła w pole karne całą akcję strzałem, po którym piłka trafiła w boczną siatkę zakończył autor zwycięskiej bramki w meczu z Wisłą Konrad Szkopiński. W miarę upływu czasu jednak to goście zaczęli przejmować inicjatywę i w 17 minucie po faulu na Iwanie Budniaku arbiter odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan drużyny Bartłomiej Ziemiak i Narew objęła prowadzenie 1:0. Od tego momentu zespół gości ustawił się na grę z kontry czekając co zrobi drużyna ze Mszczonowa. Ta oprócz kolejnego strzału w wykonaniu Sebastiana Czapy w 20 minucie nie pokazała zbyt wiele i sama w 31 minucie naraziła się na kontrę, która została zamieniona na drugą bramkę dla rywali. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Kraska, który jak się później okazało ustalił wynik tego meczu. Do przerwy Narew prowadziła 2:0.

Po przerwie miejscowa drużyna jakby otrząsnęła się z letargu i momentami zepchnęła rywala do defensywy. Brakowało jednak efektu zaskoczenia. Czas mijał a ustawiona drużyna Narwii w 64 minucie powinna prowdzić już 3:0. Na szczęście na posterunku był czujny bramkarz Daniel Leszczyński, który wygrał pojedynek sam na sam z wprowadzonym w drugiej połowie Konradem Drężkiem. W 71 minucie podopieczni Mykoły Dremliuka w końcu złapali kontakt z rywalem dzięki trafieniu Patryka Obiały tracili już tylko jednego gola. Narew prowadziła 2:1. Od tego momentu drużyna Mszczonowianki jeszcze bardziej się otworzyła zapominając o obronie i zamiast sama strzelić przynajmniej jedną bramkę to została dwukrotnie skontrowana. Najpierw w 85 minucie po zagraniu Iwana Budniaka trzecie trafienie dla gości zdobył zamykając całą akcję Adam Zięba i było 3:1, a w 91 minucie wynik spotkania ustalił Konrad Drężek. Ostatecznie Narew Ostrołęka pokonała pewnie i dość łatwo Mszczonowiankę 4:1. Dla podopiecznych Mykoły Dremliuka ta porażka jest efektem zlekceważenia rywala oraz myśleniem, że ten mecz się sam wygra. W futbolu jednak nie o to chodzi, ponieważ mimo że ta liga jest wyrównana to nikt przed nikim się nie położy i każdy będzie walczył o zwycięstwo. Mimo porażki drużyna Mszczonowianki pozostała na 16 miejscu w tabeli. Teraz drużyna ze Mszczonowa rozegra dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się w środę 28 września, kiedy to w ramach 6 rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu Warszawa zagrają o 16:30 na wyjeździe z grającym na co dzień w A klasie Advitem Wiązowna, a następnie w sobotę 1 października o 15:00 wrócą do ligowej rywalizacji i zagrają wyjazdowy mecz w Baniosze z tamtejszym Orłem Baniocha.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Piotr Petasz, Szymon Kiewel, Michał Janik, Ignacy Ogłoziński(68'Jakub Grzeszak), Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński(26'Jakub Przybył), Piotr Wójcik(66'Leon Hendigery), Sebastian Czapa(46'Damian Pociech), Patryk Kubicki(59'Alistair Selamolela), Patryk Obiała

Skład Narwi:Amał Szawkietow, Kacper Niedźwiecki, Kamil Jastrzębski(72'Adam Zięba), Jan Białobrzeski, Bartłomiej Ziemak(90'Piotr Dąbrowski), Marcin Kraska(88'Kevin Karwowski), Dominik Trojanowski(56'Konrad Drężek), Bartłomiej Gromek(80'Jakub Żyznowski), Damian Gałązka, Dominik Barciak, Iwan Budniak

Mszczonowianka – Narew Ostrołęka 1:4(0:2)

bramki: Patryk Obiała – Mszczonowianka; Bartłomiej Ziemak, Marcin Kraska Adam Zięba, Konrad Drężek – Narew

żółte kartki: Daniel Leszczyński, Patryk Obiała, Ignacy Ogłoziński, Damian Chełmiński, Jakub Grzeszak, Alistair Selamolela – Mszczonowianka; Dominik Trojanowski, Bartłomiej Gromek, Piotr Strzeżysz – asystent trenera - Narew

czerwona kartka: Robert Stawiarski -masażysta - Mszczonowianka