Mszczonowianka w Półfinale

12 października 2022, godz. 22:00, 140 wyświetleń

W rozegranym w środę 12 października w spotkaniu Ćwierćfinałowym Pucharu Polski szczebla warszawskiego zespół Mszczonowianki pokonał w Karczewie tamtejszy Mazur Karczew 2:1. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli Damian Pociech i Leon Hendigery

Przystępując do kolejnego meczu pucharowego na etapie 1/4 w Karczewie z tamtejszym Mazurem było wiadomo, że drużynie Mszczonowianki nie będzie łatwo, ponieważ ich rywal znany jest z waleczności i łatwo z nimi się nie gra. Mimo początkowych trudności z każdą chwilą sytuację zaczęli opanowywać gracze ze Mszczonowa, którzy ustawieni na grę z kontry wykorzystali jedną z nich.W 24 minucie po zagraniu Michała Janika do Patryka Obiały ten dojrzał niepilnowanego Damiana Pociecha, który po przejęciu piłki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0.W kolejnych minutach podopieczni Mykoły Dremliuka stworzyli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku ale zawiodła ich skuteczność. Swoich szans nie wykorzystali strzelec bramki Damian Pociech czy też Konrad Szkopiński. Swoją okazję mieli też karczewianie ale po zagraniu Oskara Szczepańskiego tylko dzięki temu, że o jedno tempo spóźniony był zamykający całą akcję Paweł Witkowski goście zawdzięczali to, że nie stracili bramki. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 1:0.

Po przerwie gra toczyła się pod dyktando gości, którzy konsekwentnie realizowali taktykę nakreśloną przez swojego trenera ale byli nieskuteczni. Niemrawo grający dotychczas gospodarze w 61 minucie wywalczyli rzut karny. W 62 minucie na bramkę zamienił go Antoni Piekut i mieliśmy remis 1:1. Od tego momentu obie drużyny postawiły na ofensywny futbol szukając bramki, która da im zwycięstwo. Gdy wydawało się, że spotkanie zmierza do serii jedenastek, to ostateczny cios zadali mszczonowianie. W 82 minucie Piotr Petasz zagrał do wprowadzonego w drugiej połowie Ignacego Ogłozińskiego a ten zagrał do innego zawodnika wpuszczonego z ławki Leona Hendigery'ego, który po wejściu w pole karne pewnym strzałem jak się później okazało zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 2:1 i dzięki temu to ona awansowała do półfinału. W nim spotka się z ligowym rywalem Victorią Sulejówek. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę 19 października o 15:30 we Mszczonowie. Wcześniej jednak podopieczni Mykoły Dremliuka będą musieli się skupić na ligowym meczu. W najbliższą niedzielę 16 października zagrają w Warszawie z zamykającą ligową tabelę Escolą Varsovią. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skład Mazura: Emil Anusiewicz, Mateusz Latuszek, Daniel Zembol, Maksymilian Bąk, Oskar Szczepański (70'Mateusz Kociszewski), Filip Prochowski (70'Tomasz Okleka), Piotr Celiński (60'Kacper Laskus), Maciej Bakuła (60'Kacper Łukasik), Łukasz Puciłowski (60'Joachim Majchrzak), Mamfenavumile Mcoseli (25'Paweł Witkowski), Antoni Piekut(65'Michał Wirtek)

Skład Mszczonowianki: Mateusz Siodoś, Krzysztof Kozaczuk (73'Leon Hendigery), Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski (46'Ignacy Ogłoziński), Piotr Petasz, Michał Janik, Piotr Wójcik, Konrad Szkopiński, Damian Pociech (63'Alistair Selamolela), Jakub Grzeszak (90'Mateusz Pohlid), Patryk Obiała (89'Leon Falecki)

Mazur Karczew – Mszczonowianka 1:2(0:1)

bramki: Antoni Piekut – Mazur; Damian Pociech, Leon Hendigery – Mszczonowianka

żółte kartki: Mateusz Bakuła, Łukasz Puciłowski, Tomasz Okleka – Mazur; Piotr Petasz - Mszczonowianka