Mszczonowianka zatrzymała Wisłę

09 września 2023, godz. 21:45, 319 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 9 września w spotkaniu 7 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku zajmującą przed tą kolejką pozycję lidera tabeli Wisłę II Płock 4:1 i przerwała jej serię 6 meczów zwycięstw zrzędu. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Jakub Przybył, Damian Pociech, Piotr Petasz i Łukasz Racis

Przystępując do spotkania zespół Mszczonowianki chciał pokazać, że potrafi pozytywnie zaskoczyć i ponownie narzucić swój styl gry przeciwnikowi, który zapewni mu grę o zwycięstwo. Natomiast zespół Wisły liczył, że zespół miejscowy załamie się i we Mszczonowie także wygra mecz.

Początek meczu należał do zespołu Wisły, który wyprowadzał dobre kontry. Najwięcej zagrożenia było po akcjach, przy których duży udział miał Jakub Maślak jednak, po jego dograniach jego koledzy nie potrafili zaskoczyć dobrze spisującego się w bramce golkipera Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego, który parę razy swoimi interwencjami uratował skórę swoim kolegom m.in. w 22 minucie kiedy to obronił groźny strzał głową kapitana Wisły Grzegorza Wawrzyńskiego a także w 25 minucie będąc lepszy w starciu z Dawidem Krzyżańskim.

Mszczonowianie szukali swoich szans w szybkich kontratakach a jeden z nich w 28 minucie powinien przynieść im bramkę. Patryk Kubicki zagrał na pole karne a tam Arkadiusz Drapsa zagrał do Dawida Jarczaka a ten po przyjęciu uderzył tak, że futbolówka odbiła się od słupka. Z kolei w 35 minucie z szybką kontrą 2 na 1 z bramkarzem wyszło dwóch zawodników Wisły. Gdy wydawało się w ostatniej fazie tej akcji, że Wisła obejmie prowadzenie, to po zagraniu Dawida Krzyżańskiego sobie tylko znanym sposobem będący sam na sam z pustą bramką Jakub Miarka uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się w 38 minucie. Po centrze Dawida Jarczaka z rzutu rożnego i wybiciu obrońcow poza pole karne piłkę przejął Jakub Przybył, który zdecydował się na strzał dzięki któremu on jak i jego koledzy mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0 i taki właśnie wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie goście z Płocka niemal natychmiast postawili na ofensywny styl gry, który w 53 minucie pozwolił im po akcji zakończonej przez Bartosza Zynka po krótkim rogu bramkarza doprowadzić do remisu 1:1. Strata bramki wyzwoliła jednak sportową złość w zespole gospodarzy, który pokazał niezwykły charakter i zaangażowanie, które pozwoliło całkowicie zdominować rywala i zaaplikować mu trzy bramki. Pierwsze dwie padły po rzucie wolnym. W pierwszym przypadku w 64 minucie po strzale Piotra Petasza piłka trąca kapitana zespołu Damiana Pociecha i wpada do bramki a w drugim 78 minucie bezpośrednio po strzale Piotra Petasza doprowadza do wyniku 3:1. Natomiast ostatnia bramka padła w 94 minucie. Po zagraniu przed pole bramkowe Damiana Pociecha akcję strzałem do pustej bramki zakończył wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Racis i ostatecznie Mszczonowianka pokonała Wisłę II Płock 4:1, której przerwała serię 6 meczów bez straty punktów samemu dopisując do swojego dorobku kolejne ważne trzy. Po 7 rozegranych spotkaniach z dorobkiem 14 punktów podopieczni Piotra Kocęby awansowali z 6 na 5 miejsce w tabeli. Dotychzasowy lider Wisła stracił prowadzenie na rzecz KS CK Troszyn. O następne punkty Mszczonowianie pojadą walczyć w sobotę 16 września do Marek, gdzie o godzinie 13:00 rozpoczną mecz z tamtejszą Marcovią.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Paweł Gierach(53'Jakub Skibiński), Krzysztof Kozaczuk(89'Piotr Wójcik), Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Michał Janik, Dawid Jarczak, Jakub Przybył(53'Piotr Ćwikowski), Damian Pociech, Patryk Kubicki(79'Adam Stankiewicz), Arkadiusz Drapsa(79'Łukasz Racis)

Skład Wisły: Piotr Zieliński, Grzegorz Wawrzyński, Marcin Więckowski, Artur Szymański(82'Miłosz Korpowski), Jakub Miarka, Łukasz Mościcki(68'Marko Podoliak), Jakub Maślak(68'Dawid Zięba), Dawid Krzyżański(82'Dawid Jabłoński), Bartosz Zynek, Jakub Witek(82'Jakub Wiśniewski), Patryk Leszczyński(61'Bartosz Borowski)

Mszczonowianka – Wisła II Płock 4:1(1:0)

bramki: Jakub Przybył, Damian Pociech, Piotr Petasz, Łukasz Racis – Mszczonowianka; Bartosz Zynek – Wisła

żółte kartki: Piotr Petasz – Mszczonowianka; Łukasz Mościcki, Jakub Witek, Artur Szymański - Wisła