Mszczonowianka znów lepsza od rywali

19 lutego 2022, godz. 11:49, 305 wyświetleń

W rozegranym meczu kontrolnym, który odbył się w sobotę 19 lutego zespół Mszczonowianki po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał w Warszawie tamtejszego Hutnika Warszawa 4:3. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: 2 zawodnik testowany, Jakub Grzeszak i Konrad Szkopiński.Tym samym drużynie z Bielan nie udało się zrewanżować za porażkę z Pucharu Polski.

Spotkanie to dla piłkarzy Hutnika mimo że tylko towarzyskie, to było okazją do rewanżu za wysoką porażkę 0:6 w Ćwierćfinale Pucharu Polski szczebla okręgowego. Dla Mszczonowianki z kolei miał to mecz na udowodnienie, że remis w meczu z Żyrardowianką był wypadkiem przy pracy. Pierwsza połowa pokazała, że oba zespoły ostrożnie i z respektem dla przeciwnika co odbiło się na wyniku. W tej części gry nie padła żadna bramka.

Dopiero po przerwie mecz stał na wyższym poziomie. Oba zespoły pokazały kilka ciekawych i składnych akcji. Padło też 7 bramek. Jako pierwsi wynik spotkania otworzyli goście ze Mszczonowa. W 52 minucie po zagraniu Huberta Gutkowskiego bramkę zdobył Jakub Grzeszak. Z tego prowadzenia mszczonowianie cieszyli się zaledwie 6 minut. W 58 minucie po zagraniu Sebastiana Ignacaka bramkę wyrównującą zdobył były piłkarz Mszczonowianki Piotr Cudny a w 61 minucie podanie Daniela Boguckiego wykorzystał zawodnik testowany i to Hutnik prowadził 2:1.

Radość z tego prowadzenia uśpiła czujność gospodarzy i w 65 minucie podopieczni Mykoły Dremliuka doprowadzają do remisu. Na listę strzelców wpisał się Konrad Szkopiński i zrobiło się 2:2 a w 67 minucie dzięki zgraniu strzelca drugiej bramki zawodnik testowany wyprowadził gości na prowadzenie 3:2. Od tego momentu to pogoń miejscowych za doprowadzeniem co najmniej do remisu a także dzielna obrona przyjezdnych jednak do czasu. Prawdziwą huśtawkę nastrojów wprawiła wszystkich końcówka meczu. Wszystko rozpoczęło się w 81 minucie „Duma Bielan” doprowadza do remisu po pięknej bramce zawodnika testowanego i zrobiło się 3:3. Decydujące słowo należało jednak do Mszczonowianki, która pokazała niezwykły hart ducha i charakter walcząc do końca. W 89 minucie po centrze Michała Janika zawodnik testowany zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i jak się później okazało tę, która zapewniła końcowe zwycięstwo Mszczonowiance 4:3. Następne spotkanie towarzyskie podopieczni Mykoły Dremliuka rozegrają w środę 23 lutego o 19:30 w Zielonkach Parcelach z Naprzodem Stare Babice.

Skład Hutnika: Kamil Szmigiel, Mateusz Sidor, Kamil Waćkowski, Grzegorz Kalisiak, Przemysław Szabat, Patryk Cynt, Paweł Giel, Piotr Wielgosz, Piotr Cudny, Mateusz Kowalski, Sebastian Duczek, Patryk Andrzejczak, Patryk Turko, Maksymilian Grabowicz, Daniel Bogucki, Rafał Goluch, Sebastian Ignacak, Damian Jaczewski i zawodnik testowany

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Anthony Chukwuemeka, Hubert Gutkowski, Mateusz Jeliński, Michał Janik, Patryk Czarnecki, Konrad Szkopiński, Jakub Grzeszak, Damian Pociech, Mikołaj Napora, Daniel Leszczyński, Patryk Kubicki, Dawid Poddębniak, Piotr Wójcik, Jakub Przybył, Damian Chełmiński i 3 zawodników testowanych