Mszczonowianka zrewanżowała się rywalom

11 czerwca 2022, godz. 22:44, 240 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 11 czerwca w spotkaniu 33 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na własnym boisku drużynę Naprzodu Skórzec 3:1 udanie rewanżując się temu zespołowi za porażkę 4:5 w rundzie jesiennej. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Damian Pociech, Jakub Grzeszak i Patryk Obiała

Przystępując do spotkania z Naprzodem Skórzec drużyna Mszczonowianki wiedziała, że sezon powoli dobiega końca a mecz z przeciwnikiem, który wie, że spadnie do niższej ligi ciężko się zmotywować. Dodatkowo grę utrudniała bardzo upalna pogoda. Goście z kolei przyjechali z wiarą, że nie mają już nic do stracenia a wiele do zyskania.

Mimo wszystko od początku meczu to mszczonowianie zepchnęli swoich rywali do obrony. Ten jednak potrafił wyprowadzić groźne kontry. W 11 minucie to właśnie oni powinni objąć prowadzenie. Prostopadłe podanie do nogi otrzymał Mateusz Kafara, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż obok słupka. Gospodarze natomiast dopiero w 21 minucie zdołali znaleźć sposób na nisko ustawioną obronę przeciwnika. Dalekie prostopadłe podanie w kierunku Damiana Pociecha zagrał Piotr Petasz, a kapitan zespołu mszczonowskiego po minięciu jednego z obrońców precyzyjnym płaskim strzałem pokonał bramkarza Naprzodu Pawła Krawczyka i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Po zdobytej bramce podopieczni Mykoły Dremliuka mimo stworzonych okazji pokazali dużą nieskuteczność. Ostatecznie skromnym prowadzeniem 1:0 miejscowych zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie znów to przyjezdni mogli lepiej zacząć. W 52 minucie bliski zdobycia gola był Patryk Sierociuk a w 53 minucie po zagraniu Sebastiana Krasuskiego piłkę prosto do rąk bramkarza posłał Marcel Kołodziejczuk. Mszczonowianie dalej byli nieskuteczni. Swoich szans nie potrafił wykorzystać Mikołaj Napora. Na skuteczną akcję zakończoną bramką w wykonaniu podopiecznych Mykoły Dremliuka trzeba było czekać do 58 minuty. Wtedy to wprowadzony z ławki rezerwowych Jakub Grzeszak zamknął akcję po strzale Patryka Kubickiego i Mszczonowianka prowadziła już 2:0. Gdy wydawało się, że podopieczni Mykoły Dremliuka łatwo ten wygrają to niespodziewanie w 84 minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Patryk Szachnowski zdobył bramkę kontaktową i miejscowi prowadzili tylko 2:1. Im bliżej końca spotkania tym oba zespoły dążyły do zmiany wyniku. Udało się to Mszczonowiance, którzy po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Michała Janika i strzale głową Patryka Obiały ostatecznie wygrali 3:1 i dzięki temu udanie zrewanżowała się swoim rywalom za porażkę 4:5 w rundzie jesiennej. Za tydzień podopieczni Mykoły Dremliuka zakończą sezon 2021/2022 wyjazdowym meczu z MKS Piaseczno. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 18 czerwca. Jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Michał Janik(83'Szymon Kiewel), Piotr Petasz(74'Anthony Chukwuemeka), Konrad Szkopiński(61'Sebastian Czapa), Damian Chełmiński(68'Piotr Wójcik), Damian Pociech(86'Hubert Gutkowski), Patryk Kubicki, Mikołaj Napora(56'Jakub Grzeszak), Patryk Obiała

Skład Naprzodu: Paweł Krawczyk, Aleksander Woźnica, Patryk Szachnowski, Patryk Sierociuk, Sebastian Krasuski, Jarosław Kisiel(39'Kacper Pawlik), Marcel Kołodziejczuk, Mateusz Kafara(56'Mateusz Kacprzak), Kacper Skwierczyński(56'Karol Chojecki), Damian Chłopek(74'Piotr Goś), Jakub Pawlik

Mszczonowianka – Naprzód Skórzec 3:1(1:0)

Bramki: Damian Pociech, Jakub Grzeszak, Patryk Obiała – Mszczonowianka; Patryk Szachnowski – Naprzód Skórzec

Żółte kartki: Piotr Petasz, Mateusz Jeliński – Mszczonowianka; Karol Chojecki - Naprzód