Niespodziewana porażka

14 listopada 2021, godz. 21:10, 372 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 14 listopada w spotkaniu 16 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Skórcu z tamtejszym Naprzodem Skórzec 4:5.Bramki dla podopiecznych Damiana Milewskiego zdobyli: Patryk Obiała 2, Mikołaj Napora i Patryk Kubicki

Wydawało się, że mecz z zajmującym przedostatnią pozycję w tabeli drużyną Naprzodu Skórzec mimo że zostanie rozegrany na boisku rywala będzie idealną okazją do zdobycia cennych trzech punktów w kontekście walki o utrzymanie. Jak się okazało teoria jedno, a praktyka drugie.Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu gospodarzy, który już od 4 minuty objął prowadzenie.Błąd jednego z obrońców gości wykorzystał Damian Chłopek, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Naprzód objął prowadzenie 1:0.Po stracie bramki Mszczonowianka natychmiast ruszyła do odrabiania strat spychając momentami swojego przeciwnika przed własne pole karne.W 13 minucie przewaga ta przyniosła efekt bramkowy. Po wrzucie piłki z autu w wykonaniu Przemysława Jakóbiaka futbolówkę głową przedłużył Mateusz Jeliński a całą akcję zamknął Mikołaj Napora, który doprowadził do remisu 1:1.Wydawało się, że podopieczni Damiana Milewskiego od tego momentu będą grać lepiej ale dość nieoczekiwanie dla nich drużyna przyjezdna nadziała się na kontratak.W 18 minucie prostopadłe podanie otrzymał Patryk Skrzypek, którego strzał odbił bramkarz mszczonowian Adam Filipek ale do bezpańskiej piłki dopadł Karol Chojecki, który na wślizgu uprzedzając goniącego go obrońcę umieścił piłkę w pustej bramce.Naprzód odzyskał prowadzenie i prowadził już 2:1 a w 40 minucie na 3:1 po prostopadłym zagraniu strzałem głową podwyższył Patryk Szachnowski.Wynikiem 3:1 dla Naprzodu zakończyła się pierwsza połowa.

Na drugą połowę goście ze Mszczonowa wyszli z zamiarem udowodnienia, że potrafią grać w piłkę i nie zamierzają się łatwo poddać.Dosyć szybko swój pomysł jaki nakreślił od początku tej części gry trener Damian Milewski zaczęli realizować.W 49 minucie wprowadzony obrońca Karol Worach zagrał prostopadle do Patryka Obiały, a ten płaskim strzałem po ziemi zdobył bramkę kontaktową i Naprzód prowadził tylko 3:2.W 54 minucie z kolei po zagraniu Dawida Poddębniaka do Patryka Kubickiego ten wywalczył rzut karny. Na bramkę zamienił go strzelec drugiej bramki, Patryk Obiała i tym samym mieliśmy ponownie remis. Tym razem 3:3. Drużyna ze Skórca jednak nie załamała się i sama postanowiła dalej walczyć. To im się opłaciło. W 59 minucie rzut karny wywalczył Kacper Pawlik, a na gola zamienił go Patryk Szachnowski i to Naprzód znów prowadził. Tym razem 4:3.W 66 minucie grający pod presją nieoczekiwanej porażki piłkarze Mszczonowianki przeprowadzili skuteczną kontrę. Po zagraniu na skrzydło do Mikołaja Napory ten podał natymiast piłkę do zamykającego całą akcję Patryka Kubickiego, a ten pewnym strzałem doprowadził do kolejnego remisu. Tym razem 4:4.Od tego momentu oba zespoły postawiły na atak szukając bramki, która zapewni im wygraną. Udało się to drużynie ze Skórca. W 83 minucie po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Tomasza Kacprzaka obrońcy ze Mszczonowa zdołali piłkę wybić, ale ta szczęśliwie dla piłkarzy Naprzodu spadła pod nogi Aleksandra Woźnicy, który nie zmarnował okazji i strzałem zza pola karnego. Piłkarz Naprzodu zapewnił nieoczekiwane ale zasłużone zwycięstwo gospodarzom 5:4. Za tydzień drużyna Mszczonowianki zakończy rundę jesienną domowym starciem z Mistrzem Jesieni MKS-em Piaseczno, który w tej kolejce w meczu na szczycie pokonał wicelidera z Przysuchy.

Skład Naprzodu: Marcin Adamiak, Igor Łęczycki (68'Maciej Chmielewski), Aleksander Woźnica, Patryk Szachnowski, Tomasz Kacprzak, Kacper Pawlik, Patryk Sierociuk (46'Sebastian Krasuski), Damian Chłopek (92'Mateusz Kacprzak), Marcel Kołodziejczuk, Karol Chojecki (65'Mateusz Kafara), Patryk Skrzypek (57'Piotr Goś)

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Anthony Chukwuemeka (46'Karol Worach), Michał Janik (46'Hubert Gutkowski), Przemysław Jakóbiak, Konrad Szkopiński (46'Patryk Czarnecki), Damian Pociech (63'Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora, Patryk Kubicki, Patryk Obiała

Naprzód Skórzec – Mszczonowianka 5:4(3:1)

bramki: Patryk Szachnowski 2, Damian Chłopek, Karol Chojecki, Aleksander Woźnica – Naprzód; Patryk Obiała 2, Mikołaj Napora, Patryk Kubicki – Mszczonowianka

żółte kartki: Patryk Sierociuk, Aleksander Woźnica – Naprzód