Nieudany start ligowy

03 września 2023, godz. 12:51, 198 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 2 września w spotkaniu 1 kolejki Warszawskiej III Ligi Okręgowej Trampkarzy Starszych zespół Mszczonowianki 2009 przegrał w Milanówku z tamtejszym Milanem Milanówek 2009 2:6. Bramki dla podopiecznych Bartłomieja Szamburskiego i Macieja Kleczko zdobyli Jan Hybowski i Igor Rutkowski

Przystępując do meczu w Milanówku z tamtejszym Milanem zespół Mszczonowianki wierzył, że po dobrych występach w spotkaniach kontrolnych będzie można z optymizmem przystąpić do pierwszego spotkania ligowego. Rzeczywistość jednak okazała się brutalna.

Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu gospodarzy, który całkowicie zdominował wydarzenia boiskowe w pierwszych 10 minutach. Zaowocowało to zdobyciem bramki. W 9 minucie skutecznym strzałem Bartosz Magula otworzył wynik spotkania i Milan objął prowadzenie 1:0. Mszczonowianie nieoczekiwanie dość szybko doprowadzili do remisu. W 12 minucie po zagraniu na skrzydło do Igora Rutkowskiego ten zagrał w pole karne a tam całą akcję podopiecznych Bartłomieja Szamburskiego i Macieja Kleczko pięknym strzałem w okienko zakończył Jan Hybowski i mieliśmy remis 1:1. W kolejnych minutach ton grze ponownie nadawali gracze popularnych „jedwabników”, którzy wykorzystali słabość drużyny przyjezdnej i po bramkach Aleksandra Dudka w 19 i 26 minucie do przerwy prowadzili 3:1.

Po przerwie mszczonowianie grali zdecydowanie lepiej i odważniej ale brakowało im skuteczności i szczęścia w wykończeniu okazji strzeleckich. Milan z kolei pierwszy raz groźnie zaatakował w 49 minucie i od razu zdobył bramkę. Wynik meczu na 4:1 podwyższył Wojciecha Lewandowskiego W 53 minucie zespół Mszczonowianki w końcu zdobył bramkę. Na listę strzelców wpisał się Igor Rutkowski zmieniając wynik na 4:2 dla Milanu. Końcówka spotkania należała jednak do piłkarzy Milanu, którzy dzięki bramkom Wojciecha Lewandowskiego i Aleksandra Dudka ostatecznie pokonali swoich rywali 6:2.

Skład Milanu: Bartosz Grajewski, Tymon Kulesza, Aleks Rymuza, Stanisław Hejankowski, Szymon Kwaśniewski, Mikołaj Kopka, Bartosz Margula, Wojciech Lewandowski, Aleksander Dudek, Maksymilian Mroczek, Maksymilian Traczyk, Karol Skurzyński, Piotr Kałuża, Dominik Zieliński, Filip Rud, Jan Kierski

Skład Mszczonowianki: Hubert Lesiak-Lipiński, Jakub Ziółkowski, Fabian Witkowski, Szymon Tyszko, Filip Skoneczny, Igor Rutkowski, Franciszek Kaczmarek, Jan Hybowski, Nikodem Folc, Oskar Tomaszewski, Konrad Gnyś, Michał Zdanowski, Szymon Bagiński, Szymon Dobrzyński, Maciej Frączak, Arkadiusz Szczepański, Szymon Musiński

Milan – Mszczonowianka 6:2(3:1)

bramki: Aleksander Dudek 3, Wojciech Lewandowski 2, Bartosz Margula – Milan; Jan Hybowski, Igor Rutkowski – Mszczonowianka

żółte kartki: Karol Skurzyński – Milan; Filip Skoneczny - Mszczonowianka