Nieudany start w Sulejówku

06 sierpnia 2022, godz. 00:00, 252 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 6 sierpnia w swoim pierwszym spotkaniu nowej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Sulejówku z tamtejszą Victorią Sulejówek 0:3

Wszyscy kibice, którzy interesują się sportem w różnych jego dyscyplinach opartych na grach zespołowych wiedzą, że pierwsze spotkania dla każdej z drużyn nigdy nie są łatwe.Zatem pojedynek z faworyzowaną Victorią Sulejówek wydawał się bardzo trudnym wyzwaniem dla K.S Mszczonowianka, która jechała na trudny teren z walką co najmniej o remis.Jak trudno się gra z tym zespołem drużynie prowadzonej aktualnie przez Mykołę Dremliuka pokazała historia spotkań.W niej znajdujemy informację, że ostatni raz Mszczonowianie wygrali w Sulejówku w sezonie 2012/13. Od tego momentu korzystnym wynikiem jaki z tego terenu wywieźli był remis.

Spotkanie to aktywnie rozpoczął zespół gospodarzy, który od początku narzucił swój styl gry grając wysokim pressingiem już na połowie rywala.Przyniosło to efekt w stworzeniu pierwszej sytuacji już w 7 minucie. Prostopadłą piłkę do nogi dostał Konrad Śliwka, który po wejściu z nią w pole karne w sytuacji sam na sam z bramkarzem Danielem Leszczyńskim zdecydował się na strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka.W 26 minucie z kolei po centrze Jakuba Czarneckiego niecelny strzał w głową oddał Konrad Śliwka. Mszczonowianka, która do tego momentu nie miała w zasadzie nic do powiedzenia dopiero w 34 minucie doszła do głosu oddając celny strzał z dystansu, z którym nie miał kłopotu golkiper gospodarzy Borys Kwiatkowski.W 35 minucie swoją trzecią okazję w tej części gry miał najaktywniejszy zawodnik Victorii Konrad Śliwka, ale i tym razem był nieskuteczny uderzając tuż obok słupka.Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie swoją obecność w tym meczu chcieli zaznaczyć mszczonowianie, którzy w pierwszej połowie przeszli obok meczu przyglądając się momentami co robi rywal.Teraz sami zaatakowali. Już na samym początku w 47 minucie bardzo blisko  zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego był jego wykonawca Konrad Szkopiński. Piłka jednak odbiła się od zaskoczonego bramkarza i wyszła w pole gry tak, że zabrakło osoby, która mogłaby wykorzystać niefortunną interwencję golkipera z Sulejówka. Gospodarze do głosu zaczęli dochodzić w 52 minucie dając pierwszy sygnał ostrzegawczy. Po zagraniu piłki do Juliana Świątka ten wywalczył rzut rożny. W 60 minucie natomiast po szybkim kontataku miejscowa drużyna otworzyła rezultat meczu. Jan Dźwigała zagrał na skrzydło do Konrada Śliwki a ten wyłożył ją do Juliana Świątka a ten pięknym strzałem z 23 metrów zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.Victoria objęła prowadzenie 1:0.

W 69 minucie po przejęciu piłki w środku pola Julian Świątek zagrał do Konrada Śliwki, który wyłożył futbolówkę do byłego gracza m.in Pelikana Łowicz i Pogoni Grodzisk Mazowiecki Macieja Wilanowskiego, który pewnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0.Rezultat spotkania został ustalony w 83 minucie.W zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy był Stanisław Ławcewicz-Musialik i ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Victorii 3:0.Piłkarze Mszczonowianki oraz jej sztab szkoleniowy mają na pewno o czym myśleć co trzeba poprawić przed kolejnymi spotkaniami ligowymi, aby tak słaby mecz jak ten w Sulejówku nie powtórzył się w kolejnych pojedynkach, które do łatwych na pewno należeć nie będą. Najbliższe spotkanie podopieczni Mykoły Dremliuka rozegrają w sobotę 13 sierpnia o 12:30. Podejmą wtedy drużynę Świtu Staroźreby.

Skład Victorii:Borys Kwiatkowski, Rafał Dębski, Kacper Jarosz, Kamil Wróbel (85'Patryk Wielgosz), Stanisław Ławcewicz-Musiolik, Sebastian Pindor, Jan Dźwigała(73'Sebastian Szczepaniak), Maciej Wilanowski, Jakub Czarnecki, Julian Świątek(87'Krzysztof Kokowski), Konrad Śliwka(80'Mikołaj Misiak)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński (83'Łukasz Brzozowski), Michał Janik, Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Damian Chełmiński (83'Piotr Wójcik), Sebastian Czapa, Konrad Szkopiński(79' Patryk Obiałą), Alistair Selamolela(72'Krzysztof Kozaczuk), Damian Pociech(67'Jakub Przybył), Jakub Grzeszak

Victoria Sulejówek – Mszczonowianka 3:0(0:0)

bramki: Julian Świątek, Maciej Wilanowski, Stanisław Ławcewicz-Musiolik – Victoria

żółte kartki: Konrad Śliwka, Rafał Dębski, Sebastian Szczepaniak, Stanisław Ławcewicz-Musiolik - Victoria; Michał Janik - Mszczonowianka