Od 2:0 do 2:3

28 lipca 2016, godz. 17:34, 254 wyświetleń

Swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrali młodzi zawodnicy Mszczonowianki ('01, '03), którzy przegrali z Żyrardowianką '03 na jej boisku 2:3.

Mecz dla kibiców na pewno mógł się podobać, gdyż sytuacji podbramkowych nie brakowało z obu stron. Dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy długo utrzymywał się wynik bezbramkowy.  W końcówce pierwszej odsłony bramkę do szatni strzelił Łukasz Kwiatkowski. Warto odnotować, że była to koronkowa akcja, gdzie po wymianie kilku podań, Łukasz stanął w oko w oko z bramkarzem i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

W drugiej odsłonie, trenerzy wymienili całą jedenastkę i w początkowej fazie również zespół  ze Mszczonowa prowadził grę, co przyniosło efekt już w 50 minucie.  Świetną asystą popisał się Jakub Przybył, a Karol Wijatyk mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Żyrardowianki. Po zdobyciu drugiego gola niestety nasi zawodnicy poczuli się zbyt pewnie. Duża niedokładność, błędy w przyjęciu i ustawieniu spowodowały, że gra przeniosła się na połowę naszego zespołu. Zespół z Żyrardowa najpierw bo błędzie całej  linii obrony zdobył bramkę kontaktową, a później z rzutu wolnego gospodarze doprowadzili do wyrównania.  W samej końcówce "strzał rozpaczy" zawodnika Żyrardowianki i mecz zakończył się porażką mszczonowian 2:3.

Żyrardowianka (2003) -  Mszczonowianka (2001-03) 3:2

Bramki: Kwiatkowski 39' (asysta Sobol), Wijatyk 50' (Przybył)

Skład: (I połowa) Banasiewicz, Szymanowski, Żółtowski, Adamczyk(30 min,Orzechowski), Wacławek, Wisławski, Sobol, Kwiatkowski, Szczepański, Kuran, Chyła. (II polowa) Banasiewicz, Szymanowski K , Orzechowski(65min Szymanowski N) , Kwiatkowski(77min, Żółtowski), Dobrzyński, Wijatyk, Przybył, Sobol(55min, Chyła), Wiśniewski, Krakowiak, Wojtczak.