Pechowa porażka z Bronią Radom

16 października 2017, godz. 20:24, 291 wyświetleń

Przegrywając 2:3 z Bronią Radom, Mszczonowianka została zrzucona przez nią z fotela wicelidera IV ligi. Bramki dla podopiecznych Roberta Moskala zdobyli Tony Chukwuemeka i Piotr Cudny.

Mszczonowianka może czuć spory niedosyt po meczu z Bronią, bowiem nie tylko nie była zespołem słabszym, ale także straciła dwie tzw. "bramki do szatni", zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie.

Prowadzenie w 20 minucie objęli goście z Radomia, po skutecznie wykonanym rzucie wolnym z około 25 metrów. Wyrównanie padło w 29 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego o górną piłkę powalczył Daniel Dylewski, a futbolówka spadła pod nogi Tonego Chukwuemeki, który przytomnym strzałem umieścił ją w bramce.

W 45 minucie prosta strata w środkowej strefie boiska zaowocowała akcją Broni, dośrodkowaniem z prawej strony boiska i strzałem głową po którym Robert Stawiarski musiał sięgnąć po piłkę do siatki, a sędzia nawet nie pozwolił wznowić gry od środka, tylko zaprosił piłkarzy na przerwę.

W 60 minucie podopieczni Roberta Moskala przeprowadzili koronkową akcję w której wymienili kilkanaście podań, a całość wykończył Piotr Cudny wyrównując na 2:2.

W 79 minucie Mszczonowianka miała wyśmienitą okazję, by objąć prowadzenie. Mszczonowianie znowu wymienili kilka szybkich podań na przedpolu rywala, wreszcie Marcin Gregorowicz zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Piotra Wójcika, który został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł zazwyczaj niezawodny w takich sytuacjach Gregorowicz, ale tym razem uderzył zbyt lekko i w sposób sygnalizowany, dając bramkarzowi szansę na skuteczną interwencję.

Niewykorzystany karny zemścił się na Mszczonowiance okrutnie w 89 minucie, gdy po wstrzeleniu piłki w pole karne zbyt asekuracyjnie zachował się Piotr Wójcik, pozwalając rywalowi zagrać piłkę klatką piersiową, sytuację próbował ratować Tony Chuwuemeka, ale wybił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego rywala, który posłał piłkę do bramki, zapewniając Broni zwycięstwo 3:2.

Mszczonowianka - Broń Radom 2:3 (1:2)

Bramki dla Mszczonowianki: 1:1 Cudny (29'), 2:2 Chukwuemeka (60')

Mszczonowianka:  Stawiarski - Marciniak, Chukwuemeka, Worach, Wójcik, Sosnowski, Janik, Gliński, Cudny, Dylewski, Gregorowicz. Rez.: Leszczyński, Czeremużyński, Koziarski, Skórzyński, Samoraj, Pociech.