Pewna wygrana w Markach

16 września 2023, godz. 21:20, 239 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 16 września w spotkaniu 8 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał w Markach tamtejszą Marcovię 3:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby w tym meczu zdobyli: Arkadiusz Drapsa 2 i Dawid Jarczak

Jadąc do Marek zespół Mszczonowianki zapowiadał walkę o zwycięstwo i wiedział, że będzie musiał na nie zapracować, ponieważ ostatni pojedynek z Marcovią na tym obiekcie zakończył się remisem 1:1.

Od początku spotkania większe posiadanie piłki mieli goście ze Mszczonowa ale to zespół Marcovii miał okazje na zdobycie bramki. Najpierw w 3 minucie groźny strzał głową obronił golkiper Mszczonowianki Daniel Leszczyński a w 14 minucie indywidualna akcja Przemysława Chyrchały została powstrzymana tuż przed 16-tką. W 18 minucie w końcu do głosu doszła drużyna Mszczonowianki. Po zagraniu piłki do Damiana Pociecha ten po indywidualnym rajdzie i wejściu w polu karnym wywalczył rzut karny. Jedenastkę w 19 minucie pewnym strzałem wykorzystał Dawid Jarczak i goście objęli prowadzenie 1:0. Po strzelonej bramce podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem i w 35 minucie po zagraniu do Patryka Kubickiego ten popędził skrzydłem a następnie dograł w pole karne, gdzie całą akcję zamknął Arkadiusz Drapsa i było już 2:0 dla Mszczonowianki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie mimo początkowego zrywu zespołu z Marek, to w 51 minucie ponownie dał o sobie znać Dawid Jarczak, który wywalczył rzut karny. Tym razem na jego wykonanie zdecydował się Arkadiusz Drapsa, który podwyższył na 3:0. Od tego momentu podopieczni Piotra Kocęby ograniczyli się na gry z kontry, a to sprawiło, że swoje szanse na zdobycie bramki honorowej mogli stworzyć markowianie. Te okazje miały miejsce; najpierw w 71 minucie Kacper Nastałek uderzył piłkę z rzutu wolnego w dobrze ustawionego bramkarza, a w 74 minucie po centrze Filipa Bućko z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Kacper Klinicki. W końcówce mszczonowianie mogli dobić jeszcze swojego rywala ale zabrakło im skuteczności przy strzałach Szymona Kiewela czy przy próbach Piotra Wójcika. Ostatecznie mecz kończył się pewną wygraną Mszczonowianki 3:0, która dzięki temu awansowała na czwarte miejsce w tabeli. O kolejną zdobycz punktową podopieczni Piotra Kocęby powalczą w najbliższą sobotę 23 września, kiedy to podejmą na swoim boisku spadkowicza z III ligi, drużynę Ursus Warszawa. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Marcovii: Sebastian Kosiorowski, Szymon Zelmański, Mateusz Argasiński(83'Michał Boczoń), Grzegorz Kalisiak, Kacper Klinicki, Przemysław Chyrchała(60'Bartosz Laskowski), Patryk Kultys(85'Roman Żuk), Bartosz Osoliński(89'Kacper Durajczyk), Milan Bazler(85'Kacper Grabowicz), Filip Bućko, Kacper Nastałek(60'Sebastian Duczek)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński(90'Jakub Łukasiak), Szymon Kiewel, Michał Janik, Piotr Petasz, Damian Pociech, Piotr Ćwikowski(87'Krzysztof Kozaczuk), Dawid Jarczak(55'Adam Stankiewicz), Jakub Przybył(68'Piotr Wójcik), Patryk Kubicki(73'Łukasz Racis), Arkadiusz Drapsa

Marcovia – Mszczonowianka 0:3(0:2)

bramki: Arkadiusz Drapsa – 2 i Dawid Jarczak – Mszczonowianka

żółte kartki: Grzegorz Kalisiak, Kacper Klinicki, Szymon Zelmański – Marcovia; Dawid Jarczak, Piotr Ćwikowski, Damian Pociech - Mszczonowianka