Pewna wygrana w Raszynie

11 sierpnia 2023, godz. 21:06, 375 wyświetleń

W rozegranym w piątek 11 sierpnia w spotkaniu 2 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał w Raszynie tamtejszy K.S Raszyn 2:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Jakub Skibiński i Arkadiusz Drapsa, którzy wpisali się na listę strzelców w drugiej połowie spotkania.

Jadąc do Raszyna zespół Mszczonowianki chciał potwierdzić, że już w początkowej fazie rozgrywek są w dobrej dyspozycji a jednocześnie z żądzą rewanżu za niepodziewane porażki z poprzedniego sezonu. Od początku meczu to Mszczonowianka chciała narzucić swojemu rywalowi swoje warunki gry ale grała za nerwowo i jak szybko odzyskiwała, tak szybko traciła piłkę. Zespół z Raszyna natomiast ustawił się na grę z kontry. W 8 minucie po centrze z rzutu rożnego bliski zdobycia bramki był Marcin Bykowski ale golkiper Mszczonowianki Daniel Leszczyński skutecznie interweniował.

W 10 minucie natomiast celny strzał z dystansu oddał Kamil Hernik. Kolejne minuty należały jednak do gości ze Mszczonowa, którzy najlepszą okazję na zdobycie bramki stworzyli w 31 minucie. Dawid Jarczak zagrał do Michała Janika a ten do niepilnowanego Patryka Kubickiego. Ten natomiast znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ale uderzył tak, że bramkarz rywali szcześliwie obronił. W końcówce szansę na zmianę wyniku mieli jeszcze raszynianie ale strzał jednego z zawodników tego zespołu z rzutu wolnego uderzył tylko w boczną siatkę. Do przerwy w Raszynie mieliśmy remis 0:0.

W drugiej połowie zespół Mszczonowianki był aktywny i szybko potwierdził to, kto jest w tym meczu drużyną lepszą. W 48 minucie z autu piłkę zgrał w pole karne kapitan Damian Pociech, a tam przed bramkę próbował zgrać Jakub Łukasiak. Futbolówka wyszła jednak poza obręb pola karnego, ale trafiła pod nogi Michała Janika. Ten po przyjęciu posłał piłkę w pole karne, gdzie najsprytniejszy okazał się obrońca Jakub Skibiński. To właśnie on precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0.

Od tego momentu zespół Raszyna prowadzony przez Jacka Romańczuka musiał się odkryć a to pozwoliło podopiecznym Piotra Kocęby na grę z kontraataku. Właśnie jeden z nich został wykorzystany w 59 minucie. Właśnie wtedy będący na skrzydle Damian Pociech zagrał do wprowadzonego Arkadiusza Drapsy a ten na raty ale skutecznie pokonał bramkarza rywali Ilyę Matałyhę i jak się później okazało ustalił rezultat tego spotkania. Ostatecznie Mszczonowianka pokonał w Raszynie tamtejszy K.S Raszyn 2:0 odnosząc swoje drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Szansa na kolejne będzie miała miejsce w sobotę 19 sierpnia, kiedy to podopieczni Piotra Kocęby podejmą Wilgę Garwolin. Mecz rozpocznie się o 12:30.

Skład K.S Raszyn: Ilya Matałyha, Marek Ziętara (89'Maciej Urbański), Piotr Sadowski (85'Bartłomiej Gromek), Jan Kossak, Aleksander Jaskólski (62'Oleksandr Plaksiuk), Konrad Szkopiński (75'Jacek Strzegocki), Kamil Hernik (54'Przemysław Ilczuk), Paweł Pulkowski (67'Franciszek Krześniak), Alistair Selamolela (81'Krystian Kralski), Kacper Kępka, Marcin Bykowski

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Krzysztof Kozaczuk (64'Piotr Ćwikowski), Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Michał Janik (76'Paweł Gierach), Damian Pociech (68'Vladyslav Tsurkan), Dawid Jarczak (93'Piotr Wójcik), Jakub Przybył (86'Damian Chełmiński), Patryk Kubicki (76'Adam Stankiewicz), Łukasz Racis (58'Arkadiusz Drapsa)

K.S Raszyn – Mszczonowianka 0:2(0:0)

bramki: Jakub Skibiński, Arkadiusz Drapsa – Mszczonowianka

żółte kartki: Marcin Bykowski, Franciszek Krześniak, Przemysław Ilczuk – K.S Raszyn; Daniel Leszczyński, Michał Janik, Jakub Przybył, Piotr Kocęba – trener - Mszczonowianka