Pewna wygrana z Escolą

20 maja 2023, godz. 19:14, 203 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 20 maja w spotkaniu 29 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał zajmującą ostatnią pozycję w ligowej tabeli Escolę Varsovia Warszawa 5:0. Bramki dla podopiecznych Piotr Kocęby zdobyli: Dawid Jarczak, Piotr Petasz, Patryk Kubicki, Sebastian Czapa i Piotr Wójcik

Przystępując do rywalizacji z zajmującą ostatnią pozycję w tabeli drużyną Escoli Varsovia wszyscy we Mszczonowie w domyśle dopisywali sobie już łatwo wywalczone trzy punkty. Wszystko jednak trzeba było potwierdzić na boisku. Zwykle spotkania z drużynami niżej notowanymi zdarzają się mecze, w których faworyci na papierze tracą punkty przez to, że zlekceważyli rywala. We Mszczonowie jednak nie miało to miejsca.

Od początku meczu mszczonowianie dość szybko narzucili swoje warunki gry rywalowi, a na efekty bramkowe trzeba było czekać do 15 minuty. Wtedy to bezpańską piłkę z głębi pola przejął Dawid Jarczak i po indywidualnej akcji wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali i otworzył wynik meczu. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach jednak mimo dużej przewagi podopiecznym Piotra Kocęby brakowało szczęścia w wykończeniu sytuacji bramkowych. Impas ten został jednak przełamy w 40 minucie, kiedy to płaskim strzałem z dystansu jak się później okazało rezultat meczu po pierwszej połowie ustalił Piotr Petasz. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:0.

Po przerwie piłkarze gospodarzy stworzyli wiele okazji na podwyższenie wyniku ale wykorzystali tylko trzy z nich. Wszystko rozpoczęło się w 54 minucie, kiedy to podanie Krzysztofa Kozaczuka wykorzystał Patryk Kubicki podwyższając wynik na 3:0. W 58 minucie rzut karny wywalczył Sebastian Czapa, a w 59 minucie pewnie zamienił go na bramkę zmieniając rezultat na 4:0. Wynik spotkania został ustalony w 91 minucie za sprawą Piotra Wójcika i ostatecznie Mszczonowianka pewnie pokonała Escolę Varsovię Warszawa 5:0. Za tydzień drużyna prowadzona przez Piotra Kocębę zagra w Mińsku Mazowieckim z liderem tabeli Mazovią. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 27 maja o godzinie 14:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński(78'Mateusz Siodoś), Piotr Petasz, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak(67'Eugeny Novikov), Łukasz Brzozowski, Damian Chełmiński(67'Piotr Wójcik), Sebastian Czapa(75'Łukasz Racis), Dawid Jarczak(46'Krzysztof Kozaczuk), Patryk Kubicki(75'Konrad Szkopiński), Jakub Grzeszak, Patryk Obiała

Skład Escoli: Michał Kijek(46'Antoni Jesień), Grzegorz Burakowski, Grzegorz Kończyński, Ahmed Abdullah(46'Bartosz Zieliński), Przemysław Chyrchała(50'Kacper Dakowicz), Bartosz Ślendak, Jakub Stachowicz, Jan Bąk(46'Kacper Stępkowski), Karol Sygnowski(46'Kacper Kalisz), Moatasem Aziz(46'Szymon Żabiuk), Gracjan Grot

Mszczonowianka – Escola Varsovia 5:0(2:0)

bramki: Dawid Jarczak, Piotr Petasz, Patryk Kubicki, Sebastian Czapa, Piotr Wójcik

żółte kartki: Piotr Petasz, Piotr Wójcik – Mszczonowianka; Grzegorz Burakowski, Grzegorz Kończyński, Bartosz Ślendak, Jakub Stachowicz – Escola