Pewna wygrana z Mazurem

30 kwietnia 2022, godz. 22:07, 214 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 30 kwietnia w spotkaniu 25 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku drużynę Mazura Karczew 3:0. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Mikołaj Napora, Patryk Obiała i Patryk Czarnecki

Wszyscy z K.S Mszczonowianka zdawali sobie sprawie, że po środowym starciu w Sokołowie Podlaskim również w sobotę czeka trudne spotkanie. Przeciwnikiem był zespół Mazura Karczew, który w rundzie jesiennej urwał im punkty remisując 3:3. Teraz występujący w roli gościa zawodnicy oraz szkoleniowiec tego zespołu liczył na podobny albo nawet lepszy wynik. Mszczonowianie zaś chcieli podtrzymać swoją serię zwycięstw, która przed tym meczem wynosiła 5 wygranych meczów z rzędu przy jednym remisie. Samo spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli miejscowi, którzy w 5 minucie objęli prowadzenie. Piłkę w środku pola do Patryka Kubickiego zagrał Damian Chełmiński, a ten nie namyślając się do Mikołaja Napory. Ten po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura Maciejem Ziniewiczem pewnym płaskim strzałem po długim rogu otworzył wynik tego meczu. Mszczonowianka prowadziła 1:0. Od tego momentu podopieczni Mykoły Dremliuka zwolnili tempo i czekali na to co zrobi ich przeciwnik samemu ustawiając się na grę z kontrataku. Zlekceważona drużyna z Karczewa pokazała jednak się z dobrej strony i to ona momentami była bliska zdobycia bramki wyrównującej. Bardzo dobre zawody rozgrywali Patryk Kwaśniczko, Filip Prochowski, Piotr Celiński, Mateusz Zawal, który zaskakiwał długi wrzutami piłki z autu i napastnik Marcin Raszka, którzy swoją kombinacyjną grą zasiali strach w obronie swojego przeciwnika. Szczególnie widoczne to było w 27 minucie, kiedy to po centrze ze skrzydła w wykonaniu Filipa Prochowskiego bliski pokonania bramkarza mszczonowskiego zespołu Daniela Leszczyńskiego był właśnie Marcin Raszka. Piłka o centrymetry po strzale głową tego napastnika minęła bramkę. Na odpowiedź Mszczonowianki trzeba było czekać niemal do samego końca tej połowy. W 44 minucie na strzał z dystansu, który w nieznacznej odległości minął światło bramki zdecydował się Patryk Kubicki. W 45 minucie jeszcze jedną okazję stworzyli karczewianie, ale strzał Adama Chojeckiego był chybiony. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 1:0.

Po przerwie mimo początkowego zrywu gości to gospodarze pokazali się z lepszej strony. W 54 minucie spotkania po zagraniu Dawida Poddębniaka na pole karne precyzyjnym strzałem głową Patryk Obiała podwyższył wynik na 2:0 dla Mszczonowianki. Od tego momentu obie drużyny walczyły o opanowanie środka boiska a także zdobycie bramki. Mazur kontaktowej, a Mszczonowianka rozstrzygającej losy tej rywalizacji. Ostatecznie sztuka ta udała się podopiecznych Mykoły Dremliuka. W 93 minucie po zagraniu Mikołaja Napory do wprowadzonego Jakuba Grzeszaka na skrzydło i jego centrze w pole karne, całą akcję zespołu zakończył inny rezerwowy Patryk Czarnecki zmieniając wynik spotkania na 3:0. Właśnie takim wynikiem na korzyść Mszczonowianki zakończyło się to spotkanie, które oznacza przedłużenie serii zwycięstw do 6 meczów. Szansa na kolejną wygraną będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 8 maja, kiedy to w ramach 26 kolejki Forbet IV ligi podopieczni Mykoły Dremliuka zagrają wyjazdowy mecz w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie. Jego początek zaplanowało na godzinę 16:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Michal Janik, Piotr Petasz, Konrad Szkopiński(81'Patryk Czarnecki), Damian Chełmiński, Patryk Kubicki(58'Piotr Wójcik), Damian Pociech(46'Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora, Patryk Obiała(88'Hubert Gutkowski)

Skład Mazura: Maciej Ziniewicz, Mateusz Zawal, Adam Chojecki, Patryk Kwaśniczko, Mateusz Kociszewski(90'Kacper Łukasik), Jakub Piekut, Bartosz Kozakiewicz(81'Ahmed Abdullah), Filip Prochowski(46'Dominik Staluszka), Piotr Celiński, Maciej Bakuła(58'Mateusz Baranowski)(67'Eryk Rakowski), Marcin Raszka(73'Daniel Zembol)

Mszczonowianka – Mazur Karczew 3:0(1:0)

bramki: Mikołaj Napora, Patryk Obiała, Patryk Czarnecki – Mszczonowianka

żółte kartki: Piotr Wójcik – Mszczonowianka; Piotr Celiński, Patryk Kwaśniczko, Marcin Raszka - Mazur