Pewna wygrana z outsiderem

18 września 2016, godz. 18:01, 306 wyświetleń

Pewne zwycięstwo 3:0 odnieśli piłkarze Mszczonowianki w starciu z najsłabszym w lidze Startem Otwock. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Gregorowicz (2) i Dariusz Cackowski.

Mecz w Otwocku nie miał wielkiej historii, bo mieć raczej nie mógł. Start, który jeszcze kilka lat temu występował w II lidze, a w ostatnim czasie zaliczył spektakularny zjazd w dół i przed sezonem długo zanosiło się, że może nie wystartować w IV lidze, gra w niej bardzo młodym składem, który jest w większości meczów tłem dla rywali, choć potrafił wygrać na wyjeździe z LKS Promna. Z drużynami z czołówki trudno mu jednak nawiązać wyrównaną walkę, przegrał m.in. 1:5 z Bronią Radom, 0:6 z Szydłowianką, 0:7 ze Spartą Jazgarzew i 1:6 z Wilgą Garwolin.

Faworyta przed sobotnim meczem wskazać więc było łatwo i z roli tej mszczonowianie wywiązali się bez zarzutu, specjalnie się nie wysilając i nie forsując tempa.

Przed przerwą podopieczni Rafała Smalca stworzyli sobie kilka sytuacji, ale udało się wykorzystać tylko jedną. W 11 minucie z narożnika pola karnego na 5. metr dograł Dariusz Cackowski, a Marcin Gregorowicz umieścił piłkę w siatce. W kilku innych sytuacjach mszczonowianom brakowało precyzji pod bramką rywali, a najlepsze zmarnował Gregorowicz, najpierw gdy po dośrodkowaniu Pociecha przeniósł piłkę nad bramką, a następnie w sytuacji gdy z Pawłem Jakóbiakiem wyszli 2 na 1, ale strzał Gregorowicza odbił bramkarz.

Po zmianie stron mszczonowianie delikatnie podkręcili tempo i tego gospodarze nie byli w stanie wytrzymać. W 61 minucie na listę strzelców wpisał się Dariusz Cackowski, któremu po zagraniu Pawła Jakóbiaka pozostało jedynie umieścić piłkę w pustej bramce, a wynik w 84 minucie ustalił Gregorowicz, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Pawle Jakóbiaku.

W najbliższą sobotę Mszczonowiankę czekać będzie znacznie trudniejsze zadanie, bowiem podejmować będą MKS Piaseczno. Początek meczu o godzinie 11.00.

Start Otwock – Mszczonowianka Mszczonów 0:3 (0:1)

Bramki: Gregorowicz (11', 84' karny), Cackowski (61')

Mszczonowianka: Stawiarski – Skórzyński, Pastewka, P. Czarnecki, Ziemnicki, Pociech (65′ Głębocki), Ciesielski, Cackowski, Marciniak, Paweł Jakóbiak, Gregorowicz (85′ Gołka)