Pewnie i wysoko z Pogonią

22 maja 2022, godz. 22:31, 253 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 22 maja w spotkaniu 29 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim obiekcie Pogoń II Siedlce 7:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Damian Pociech 2, Jakub Grzeszak 2, Sebastian Czapa, Mikołaj Napora i Patryk Obiała

Przystępując do spotkania z Pogonią II Siedlce zespół Mszczonowianki chciał udowodnić, że porażka w środowym spotkaniu w Kozienicach z tamtejszą Energią była tylko wypadkiem przy pracy i teraz będzie chciał wrócić do lepszej i skutecznej gry, jaką prezentował w poprzednich, zwycięskich meczach.

Zespół Pogoni z kolei to drużyna składająca się z młodych adeptów piłki nożnej, którzy stawiają pierwsze kroki w seniorach z każdym meczem nabierając doświadczenia. Przystępując do tego meczu młodzi siedlczanie wiedzieli, że wywożąc co najmniej remis będzie dla nich sukcesem.

Od początku spotkania to drużyna dominacja zespołu miejscowego, który tworzył zagrożenie pod bramką przeciwnika. Brakowało mu jednak dokładności, decyzji o strzale w tych sytuacjach, kiedy można było to zrobić, łatwe straty, czy też złapanie na pozycji spalonej. Dopiero akcja z 20 minuty spotkania zmieniła oblicze gospodarzy. Właśnie wtedy, w końcowej fazie tej akcji Konrad Szkopiński zagrał w kierunku Mikołaja Napory, a ten został nieprzepisowy powstrzymany przez bramkarza gości Mateusza Wróblewskiego a arbiter odgwizdał rzut karny. W 21 minucie jedenastkę na gola pewnym strzałem w lewy róg bramki zamienił Sebastian Czapa i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W kolejnych akcjach podopieczni Mykoły Dremliuka poszli za ciosem. Najpierw w 25 minucie kapitan zespołu Damian Pociech wykorzystał podanie strzelca pierwszej bramki podwyższając na 2:0, a w 33 minucie ten sam piłkarz zmienia wynik na 3:0. Tym razem w roli asystenta wystąpił Michał Janik. Szybko strzelone bramki nieco uśpiły czujność w linii defensywnej mszczonowian, którzy w 35 minucie dali się zaskoczyć i po strzale Dawida Płudowskiego prowadzili już tylko 3:1. Stracona bramka wśród drużyny miejscowej wprowadziła lekki chaos, który powinni wykorzystać przeciwnicy. Najlepszą ku temu okazję w 38 minucie miał Marcel Grochowski ale jego strzał z trudem obronił bramkarz Daniel Leszczyński. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkową przewagą gospodarzy, to nieoczekiwanie w 46 minucie akcję po zagraniu Damiana Pociecha jednocześnie ustalając wynik meczu po pierwszej połowie zakończył Mikołaj Napora. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 4:1.

Po przerwie mimo początkowej dominacji Mszczonowianki niespodziewanie to drużyna Pogoni zdobyła bramkę jako pierwsza. Bramkę w 65 minucie zmniejszającą prowadzenie gospodarzy zdobył Cezary Bujalski. Strata gola na podopiecznych Mykoły Dremliuka zmobilizowała do uważnej gry i lepszej skuteczności w rozegraniu i kończeniu akcji. Wszystko to zostało potwierdzone zdobyciem trzech bramek. Najpierw w 76 minucie po zagraniu Patryka Czarneckiego wynik na 5:2 zmienia Jakub Grzeszak. W 82 minucie rezultat po podaniu Anthonego Chukwuemeki zmienia Patryk Obiała i robi się 6:2 a w 87 minucie i zagraniu Piotra Wójcika wynik spotkania ustalił Jakub Grzeszak. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 7:2. Dzięki tej wygranej podopieczni Mykoły Dremliuka wrócili na 5 miejsce w tabeli a to oznacza, że na 5 spotkań przed końcem wywalczyli utrzymanie w lidze na kolejny sezon. Następne spotkanie Mszczonowianka rozegra w Radomiu z zajmującym ostatnie miejsce w lidze Zamłyniem Radom. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 28 maja o 12:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Szymon Kiewel(60'Anthony Chukwuemeka), Piotr Petasz, Michał Janik, Damian Chełmiński(83'Hubert Gutkowski), Konrad Szkopiński(46'Patryk Czarnecki), Sebastian Czapa(67'Jakub Grzeszak), Damian Pociech(83'Piotr Wójcik), Patryk Kubicki(78'Patryk Obiała), Mikołaj Napora

Skład Pogoni: Mateusz Wróblewski, Adrian Wrzosek(83'Tomasz Wiewiórka), Kacper Stankiewicz, Eryk Więdłowa, Cezary Bujalski, Adam Lewkowski(78'Gabriel Orzełowski), Sebastian Szczepaniak, Marcel Grochowski(65'Paweł Szeląg), Adrian Czerski, Dawid Płudowski(78'Dawid Brojek), Dominik Kornacki(46'Maciej Kiełkucki)

Mszczonowianka – Pogoń II Siedlce 7:2(4:1)

Bramki: Damian Pociech 2, Jakub Grzeszak 2, Sebastian Czapa, Mikołaj Napora, Patryk Obiała – Mszczonowianka; Dawid Płudowski, Cezary Bujalski – Pogoń II

żółte kartki: Patryk Kubicki, Jakub Grzeszak - Mszczonowianka