Pewny awans seniorów

28 września 2021, godz. 21:09, 282 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 28 września w spotkaniu VI Rundy Pucharu Polski na Etapie Okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki pokonał w Garwolinie tamtejszą Wilgę Garwolin 4:0 i dzięki temu awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Michał Janik, Mikołaj Napora, Patryk Obiała i Damian Pociech

Spotkanie w Garwolinie rozpoczęło przygodę z rozgrywkami o Puchar Polski dla zespołów Wilgi i Mszczonowianki w sezonie 2021/2022. Dla gospodarzy tego starcia było ono okazją do rewanżu za porażkę na inaugurację rozgrywek ligowych 1:2. Dla gości z kolei była to szansa potwierdzenia dobrej dyspozycji z poprzedniego spotkania. W obu drużynach wystąpili zawodnicy z szerokiego składu, którzy mieli okazję się zaprezentować. Samo spotkanie pokazało, że to mszczonowianom bardziej zależy na wygranej. Swoją dobrą formę pokazywali od samego początku spychając rywala do defensywy. Pierwsza groźna sytuacja pod bramką miejscowej drużyny miała miejsce w 7 minucie, piłkę odzyskał Aleksy Wiśniewski a następnie szybko ją zagrał do Patryka Obiały, który wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę w 8 minucie pewnym strzałem wykorzystał Michał Janik i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0.W 18 minucie z kolei po szybkim kontrataku Hubert Gutkowski zagrał do Michała Janika a ten będąc na wysokości pola karnego dograł tak, że zamykający całą akcję Mikołaj Napora podwyższył na 2:0. Natomiast w 26 minucie po prostopadłym podaniu strzelca drugiej bramki sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Obiała, który jak się później okazało ustalił wynik meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:0.

Po przerwie lepiej grać zaczęła drużyna Wilgi, która chciała wyjść z twarzą z tego spotkania. Brakowało jej jednak argumentów w postaci skuteczności. Najlepszą sytuację na zdobycie bramki miejscowa drużyna miała w 72 minucie, kiedy to sytuację sam na sam z bramkarzem Adamem Filipiukiem przegrał wprowadzony w drugiej połowie Jakub Trzaskowski. Tą w 76 minucie zaprezentowała drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka, która za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Pociecha, który wykorzystał centrę Michała Janika jak się później okazało ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Garwolinie miejscową Wilgę Garwolin 4:0 i dzięki temu zapewniła sobie grę w kolejnej VII Rundzie. Teraz przed obydwoma zespołami powrót do ligowej rzeczywistości. Obie drużyny zagrają na wyjeździe. Mszczonowianka w sobotę 2 października o 16:00 zagra w Mińsku Mazowieckim z Mazovią a Wilga również tego samego dnia o 11:00 w Milanówku z tamtejszym Milanem

Skład Wilgi: Dawid Wasążnik, Kamil Piotrowski, Paweł Pyra, Wojciech Majsterek(26'Filip Redka), Dominik Zabiegałowski, Damian Żuk, Piotr Jarzyna(60'Adrian Płatek), Przemysław Alot, Bartłomiej Piętka(60'Jakub Trzaskowski),Adrian Szczepek(46'Mikołaj Dypcio), Kacper Winek

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk(73'Daniel Leszczyński), Karol Worach(60'Mateusz Jeliński), Michał Janik, Anthony Chukwuemeka, Hubert Gutkowski (60'Damian Pociech), Aleksy Wiśniewski, Patryk Czarnecki(80'Mateusz Janus), Damian Chełmiński (60'Przemysław Jakóbiak), Mikołaj Napora (60'Patryk Kubicki), Patryk Obiała (46'Jakub Przybył), Jakub Grzeszak

Wilga Garwolin – Mszczonowianka 0:4(0:3)

bramki: Michał Janik, Mikołaj Napora, Patryk Obiała, Damian Pociech – Mszczonowianka

żółta kartki: Przemysław Alot - Wilga