Piaseczno w końcu pokonane

25 marca 2023, godz. 19:29, 315 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 25 marca w spotkaniu 20 kolejki Forbet IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku drużynę MKS-u Piaseczno 2:0 i dzięki temu przerwał złą passę spotkań przeciwniko temu rywalowi. Bramki dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli: Damian Pociech i Łukasz Racis

Przystępując do rywalizacji ligowej we Mszczonowie oba zespoły były w dobrych nastrojach po tym, jak w swoich pierwszych spotkaniach sięgnęły po komplet punktów. Dodatkowo celem Mszczonowianki było przełamać złą passę spotkań w ostatnich spotkaniach przeciwko drużynie z Piaseczna od momentu, gdy jej trenerem jest były ich trener Arkadiusz Modrzejewski.

Od początku swoje warunki gry narzucił zespół miejscowy, który mocno ograniczył pole manewru zespołowi przyjezdnemu. Jednak w wykończeniu akcji brakowało dokładności albo szczęścia. Najlepszą okazję w tej części gry po której Mszczonowianka powinna prowadzić miała miejsce w 25 minucie, kiedy to najpierw piłkę po strzale Jakuba Grzeszaka z rzutu wolnego odbił bramkarz gości Władysław Palamar, a próbujący dobić obrońca miejscowej drużyny Jakub Skibiński chybił celu. Goście natomiast stworzyli okazje, przy których lepiej mógł zachować się Maciej Nalej, ale w sytuacjach jakie stworzył został zatrzymany przez byłego kolegę zespołu Mszczonowianki, bramkarza Daniela Leszczyńskiego lub zabrakło mu szczęścia, kiedy to piłka po jego strzale w nieznacznej odległości minęła słupek bramki. Do przerwy zatem był bezbramkowy remis.

Po przerwie lepiej zaczęła funkcjonować drużyna gości, która powinna objąć prowadzenie w 59 minucie. Niefortunnym zagraniem prosto pod nogi Macieja Naleja popisał się zawodnik miejscowej drużyny Damian Chełmiński. Maciej zabrał się z piłką ale w ostatnim momencie przegrał kolejny pojedynek z golkiperem gospodarzy. Mówi się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak właśnie było w 76 minucie, kiedy to po zagraniu Patryka Kubickiego kapitan drużyny ze Mszczonowa Damian Pociech po ofiarnej walce uprzedził próbujących dogonić go obrońców przeciwnika i kąśliwym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik tego meczu. Mszczonowianie objęli prowadzenie 1:0.

Po stracie bramki drużyna z Piaseczna zaryzykowała i walczyła o odrobienie tego wyniku. Najlepszą okazję w 92 minucie zmarnował jednak Ahmed Toriola, którego strzał nieznacznie minął słupek bramki strzeżonej przez Daniela Leszczyńskiego. W 95 minucie podjęte ryzyko gościom się nieopłaciło, ponieważ po szybko wybitej piłce akcję, która ustaliła wynik spotkania przeprowadzili rezerwowi. Konrad Szkopiński zagrał do niepilnowango Łukasza Racisa, a ten będąc sam na sam z pustą bramką pewnym uderzeniem dopełnił formalności i ustalił rezultat tego meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Mszczonowianki 2:0. Dzięki tej wygranej podopieczni Macieja Tataja nie tylko przerwali złą passę spotkań z MKS-em Piaseczno, ale także znów odrobili straty do drużyn będących wyżej w tabeli od nich. Szansa na kolejną zdobycz punktową będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 1 kwietnia, kiedy to Mszczonowianie podejmą na własnym boisku zespół Hutnika Warszawa. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Piotr Petasz, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Michał Janik, Jakub Przybył, Dawid Jarczak, Damian Chełmiński(61'Konrad Szkopiński), Damian Pociech(91'Kacper Stencel), Patryk Kubicki(85'Łukasz Racis), Jakub Grzeszak(46'Łukasz Brzozowski)

Skład MKS-u Piaseczno: Władysław Palamar, Tymoteusz Barwiński, Ahmed Toriola, Kamil Ziemnicki, Michał Janowski(89'Kajetan Staniszewski), Sebastian Folwarski(82'Dominik Zajkowski), Hubert Wierucki(68'Piotr Ćwikowski), Gracjan Konopski(79'Jakub Konc), Łukasz Krupnik, Dominik Piekut(72'Adam Jaszczak), Maciej Nalej

Mszczonowianka – MKS Piaseczno 2:0(0:0)

bramki: Damian Pociech, Łukasz Racis – Mszczonowianka

żółte kartki: Damian Chełmiński, Konrad Szkopiński – Mszczonowianka; Kamil Ziemnicki, Gracjan Konopski, Adam Jaszczak, Arkadiusz Modrzejewski – trener – MKS Piaseczno