Pierwsza wygrana juniorów

27 marca 2022, godz. 20:39, 256 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 27 marca w spotkaniu 2 kolejki II Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych zespół Mszczonowianki 2005 pokonał na własnym boisku Hutnika Warszawa 2005 3:2. Bramki dla podopiecznych Macieja Kleczko zdobyli: Michał Milewski, Przemysław Witecki i Leon Folecki.

Przystępując do tego meczu zespół Mszczonowianki chciał zrehabilitować się za porażkę na inaugurację w Zielonkach. To mu się udało.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zespołu miejscowego, który długo niemógł sforsować obrony zespołu ze stolicy. Dopiero w 30 minucie to się udało. Bramkę dla mszczonowian zdobył Michał Milewski, a w 40 minucie wynik po pierwszej połowie ustalił Przemysław Witecki.

Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:0. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Dalej gospodarze przeważali, co zostało potwierdzone zdobyciem trzeciej bramki. W 60 minucie bramkę zdobył Leon Folecki i było 3:0. Od tego momentu w szeregi podopiecznych Macieja Kleczko wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali piłkarze „Dumy Bielan” aplikując rywalom dwa gole. Ostatecznie jednak wypracowana wcześniej przewaga wystarczyła i ostatecznie Mszczonowianka pokonała zespół Hutnika Warszawa 3:2.

Skład Mszczonowianki: Jan Włodarski, Jakub Pelc, Daniel Żaboklicki, Tomasz Rogoziński(81'Igor Sroka), Michał Kowalczyk(73'Jakub Biegański), Piotr Kuzmienko(63'Mateusz Osuchowski), Michał Milewski, Przemysław Witecki, Mateusz Janus, Karol Wiśniewski(84'Bartosz Gers), Leon Folecki

Skład Hutnika: Marcin Wiechowski, Michał Uciński, Adam Zych(46'Kacper Zawadzki), Szymon Endzel(80'Andrzej Zych), Nikodem Kucharski(80Jan Doliński), Jakub Banasiuk(80'Bartłomiej Krupski), Tadeusz Sasin, Sebastian Stańczak(55'Mateusz Gumowski), Filip Szopa, Bartosz Wiechowski, Mariusz Cebel(46'Radosław Wieczorek)