Podział punktów w Karczewie

29 października 2022, godz. 23:27, 197 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 29 października w spotkaniu 14 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki zremisował w Karczewie z tamtejszym Mazurem Karczew 2:2.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Kubicki i Patryk Obiała

Przystępując do spotkania ze Mazurem zespół Mszczonowianki chciał pokazać, że ubiegłotygodniowa porażka w meczu z Mazovią była efektem zmęczenia materiału po tygodniu, w których grali mecze co 3 dni, puchar i liga. Mazur zaś chciał pokazać się z lepszej strony niż to miało miejsce w meczu z MKS-em Piaseczno a zarazem zrewanżować się za porażkę z zespołem ze Mszczonowa w rozgrywkach Pucharu Polski.

Od początku mecz był wyrównany. Oba zespoły szukały rozwiązań aby znaleźć lukę w szeregach obronnych przeciwnika. W miarę rozwoju czasu gry przewagę zaczęła mieć drużyna gości ze Mszczonowa. Brakowało jej jednak skuteczności i dokładności. Swoich szans nie wykorzystali Patryk Obiała, Piotr Wójcik czy też Piotr Petasz. Mazur natomiast ustawił się na grę z kontry starając się rozbijać ataki rywala. Najgroźniej pod bramką gości ze Mszczonowa było w 26 minucie, kiedy to po zagraniu Mateusza Kociszewskiego i strzale Joachima Majchrzaka piłka odbiła się od słupka a także w 30 minucie, kiedy to tylko dzięki swojemu instynktowi jaki wykazał bramkarz Mszczonowianki Daniel Leszczyński Mazur nie objął prowadzenia po centrostrzale Mateusza Kociszewskiego znajdującego się na wysokości pola karnego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to w 39 minucie drużyna Mszczonowianki, podopieczni Mykoły Dremliuka, dopięła swego. Po zagraniu piłki przez Ignacego Ogłozińskiego Patryk Kubicki najpierw wbiegł z piłką w pole karne a następnie z ostrego kąta pewnym płaskim strzałem w długi róg otworzył i ustalił wynik meczu po pierwszej połowie, po której Mszczonowianka prowadziła 1:0.

Po przerwie wydawało się, że drużyna mszczonowska kontroluje przebieg spotkania ale jeden moment nieuwagi i niepotrzebny faul w polu karnym na Kacprze Laskusie po centrze Mateusza Kociszewskiego i gospodarze wywalczyli rzut karny. Do jego wykonania podszedł Mateusz Kociszewski, którego intencje wyczuł golkiper Mszczonowianki Daniel Leszczyński. Jednak po tej obronie futbolówkę dobił do pustej bramki wspomniany wyżej wykonawca rzutu karnego i tym samym od 53 minuty mieliśmy remis 1:1. Po stracie bramki Mszczonowianka szybko jednak odzyskała prowadzenie. W 62 minucie po akcji Damiana Pociecha z Konradem Szkopińskim i centrze tego pierwszego przed bramkę czekający na piłkę na wysokości odległości, z której wykonuje się rzuty karny Patryk Obiała nie namyślając się uderzył pewnie w długi i róg i goście ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem 2:1. Radość z tego prowadzenia trwała zaledwie 4 minuty. W 66 minucie centrze z rzutu rożnego niepilnowany w polu karnym wprowadzony w drugiej połowie zawodnik Mazura Marcin Raszka jak się później okazało ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie Mszczonowianka zremisowała w Karczewie z tamtejszym Mazurem Karczew 2:2. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Mykoły Dremliuka rozegrają w sobotę 5 listopada na własnym boisku i podejmą w nim drużynę MKS-u Przasnysz. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:30.

Skład Mazura: Damian Cybulko, Mateusz Zawal, Kacper Łukasik (46'Maciej Bakuła), Piotr Celiński (65'Bartosz Kozakiewicz), Maksymilian Bąk ,Jakub Piekut, Kacper Laskus(54'Łukasz Puciłowski), Filip Prochowski (54'Marcin Raszka), Joachim Majchrzak (71'Tomasz Okleka), Patryk Kwaśniczko, Mateusz Kociszewski

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Michał Janik, Ignacy Ogłoziński, Konrad Szkopiński (92'Sebastian Czapa), Damian Chełmiński, Damian Pociech (65'Jakub Grzeszak), Piotr Wójcik, Patryk Kubicki (86'Leon Hendigery), Patryk Obiała (86'Alistair Selamolela)

Mazur Karczew – Mszczonowianka 2:2(0:1)

bramki: Mateusz Kociszewski, Marcin Raszka – Mazur; Patryk Kubicki, Patryk Obiała - Mszczonowianka

żółte kartki: Piotr Celiński, Maciej Bakuła, Maksymilan Bąk – Mazur; Piotr Petasz, Daniel Leszczyński, Damian Chełmiński - Mszczonowianka