Podział punktów w Markach

17 maja 2023, godz. 22:11, 239 wyświetleń

W rozegranym w środę 28 kolejce Forbet IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki zremisował w Markach z tamtejszą Marcovią 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Jakub Skibiński

Mecz z Marcovią i był pierwszym po półtora tygodniowej pauzie spowodowanej braku gry w poprzedniej kolejce i przyznanym walkowerem punktów za wycofany zespół Orła Baniocha. Jednak nikt we Mszczonowie nie zakładał, że będzie on łatwy. Drużyna Marcovii pod wodzą nowego trenera Bartłomieja Walewskiego chciała natomiast się zrewanżować za porażkę jadą doznała na terenie przeciwnika.

Spotkanie jednak dobrze rozpoczęło się dla zespołu Mszczonowianki, która od początku meczu dążyła do zdobycia bramki. Już w 5 minucie Łukasz Brzozowski zagrał do Dawida Jarczaka a ten po wejściu z piłką w pole karne dograł przed bramkę a tam niecelny strzał w kierunku bramki oddał Damian Pociech. W 11 minucie natomiast podopieczni Piotra Kocęby swoją dobrą grę potwierdzili zdobyciem bramki. Po centrze Piotra Petasza z rzutu wolnego najsprytniejszy okazał się w polu karnym Jakub Skibiński, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego meczu i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Radość z tego prowadzenia nie trwała jednak długo. Po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Jana Szulkowskiego a ten doprowadził do remisu 1:1.

Od tego momentu oba zespoły walczyły o zmianę wyniku. Najbliższej zmiany wyniku w 24 minucie byli mszczonowianie. Ponownie piłkę na pole karne zacentrował Piotr Petasza a tam po odegraniu piłki pod nogi niepilnowanego Łukasza Brzozowskiego, który uderzył tuż obok bramki. W 28 minucie swoją szansę na zmianę wyniku miała Marcovia ale po zagraniu Huberta Władyki do strzelca bramki Jana Szulkowskiego ten w decydującym momencie chybił celu. Do przerwy wynik nie zmienił się i w Markach mieliśmy bramkowy remis 1:1.

Po przerwie oba zespoły walczyły o zdobycie gola, który przechylił by szalę zwycięstwa jednak mimo starań i walki rezultat ustalony w 17 minucie już się nie zmienił i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. W najbliższą sobotę 20 maja drużyna Mszczonowianki zagra u siebie z zajmującą ostatnią 19 pozycję ligową drużyną Escoli Varsovia. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skład Marcovii: Adam Radzikowski, Paweł Żmuda, Mateusz Argasiński, Michał Boczoń, Krystian Omen, Hubert Władyka, Michał Durajczyk, Patryk Kultys(82'Bartosz Osoliński), Igor Ruciński(60'Kamil Żmuda), Artur Rawa(75'Michał Ochman), Jan Szulkowski

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski, Piotr Petasz, Jakub Przybył(80'Damian Chełmiński), Sebastian Czapa(71'Konrad Szkopiński), Dawid Jarczak, Damian Pociech(68'Jakub Grzeszak), Patryk Kubicki, Patryk Obiała(71'Łukasz Racis)

Marcovia – Mszczonowianka 1:1(1:1)

bramki: Jan Szulkowski – Marcovia; Jakub Skibiński – Mszczonowianka

żółte kartki: Dawid Jarczak, Patryk Kubicki, Damian Pociech - Mszczonowianka