Pokonali Marcovię

27 kwietnia 2024, godz. 23:23, 175 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 27 kwietnia w spotkaniu 25 kolejki IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku broniącą się przed spadkiem do V ligi Marcovię Marki 3:2. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Władysław Bobrow, Władysław Tsurkan i Piotr Petasz

Przystępując do meczu z Marcovią wszyscy we Mszczonowie zdawali sobie sprawę, że ich drużyna jest ostatnio w bardzo dobrej formie i mimo 2 przegranych spotkań w rundzie wiosennej potrafiła w efektowny sposób okazać się lepszym od zespołów walczących o awans. Tym razem mieli się zmierzyć z rywalem, który walczy o utrzymanie. Jak się później okazało pojedynek ten nie był aż tak łatwy, jak to mogło się wydawało.

Spotkanie to mogło się bardzo dobrze rozpocząć dla gości z Marek, którzy w 3 minucie powinni objąć prowadzenie. Po centrze Kamila Żmudy z rzutu rożnego blisko zdobycia bramki mógł być zamykający całą akcję Grzegorz Kalisiak, ale był o tempo spóźniony a dla gospodarzy skończyło się na strachu. Sytuacja ta zemściła się w 5 minucie. W swojej pierwszej akcji meczu Mszczonowianka wywalczyła rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę z rzutu rożnego dograł Paweł Gierach. Piłka przeszła wszystkich zawodników, ale przejął ją zamykający całą akcję Władysław Tsurkan, który wrzucił przed pole bramkowe, gdzie zamykający całą akcję Władysław Bobrow głową otworzył wynik meczu. Mszczonowianie objęli prowadzenie 1:0. W 13 minucie podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem i po zagraniu Adama Stankiewicza na skrzydło do Władysława Tsurkana. Ten nie zastanwiając się zdecydował się na strzał spoza pola karnego, przy którym fatalny w skutkach dla gości błąd popełnił bramkarz i Mszczonowianie prowadzili już 2:0.

Mimo, że miejscowa drużyna miała bezpieczną przewagę, to zaczęli lekceważyć swoich rywali a ci nie mając nic do stracenia w 33 minucie wykorzystali to i za sprawą Michała Durajczyka zdobyli bramkę kontaktową. Po stracie bramki mecz się otworzył a oba zespoły postawiły na atak. Mimo to rezultat ustalony w 33 minucie już się nie zmienił. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:1.

Po przerwie pierwsze 10 minut należało do podopiecznych Piotra Kocęby, którzy potwierdzili swoją dobrą grę w 50 minucie. Wtedy to Paweł Gierach naciskany przez rywala i walczący jednocześnie o utrzymanie piłki przed linią boczną zdołał dograć w pole karne a tam błąd popełnia golkiper przeciwnej drużyny a jeden z obrońców fauluje Adama Stankiewicza i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił pełniący funkcję kapitana w tym meczu Piotr Petasz i Mszczonowianka prowadziła już 3:1. W 59 minucie po centrze Adama Stankiewicza w pole karne blisko zdobycia swojej drugiej bramki i zasadzie rozstrzygnięcia losów tej potyczki był zamykający całą akcję obrońca Władysław Bobrow. Tym razem piłka o centymetry minęła słupek bramki drużyny z Marek.

Ta im bliżej końca meczu grała coraz śmielej i odważniej aż w końcu w 74 minucie za sprawą Piotra Cudnego zdobyła bramkę kontaktową. Po strzelonej bramce mecz do samego końca był wyrównany a oba zespoły walczyły o zmianę wyniku. Mimo wysiłków żadna ze stron ostatecznie tego nie zrobiła co oznaczało zwycięstwo Mszczonowianki 3:2. Po tej wygranej podopieczni Piotra Kocęby umocnili się na 5 miejscu w tabeli. Za tydzień Mszczonowiankę czeka natomiast wyjazdowy mecz w Warszawie z tamtejszym Ursusem. Spotkanie to zostanie rozegrane w piątek 3 maja o 17:00.

Skład Mszczonowianki: Mateusz Siodoś, Władysław Bobrow(84'Piotr Wójcik), Piotr Petasz, Paweł Gierach, Jakub Sokołowski(60'Jakub Skibiński), Władysław Tsurkan(55'Damian Pociech), Adam Stankiewicz, Leon Falecki, Jakub Przybył, Piotr Ćwikowski(69'Patryk Kubicki), Pawło Paduk(77'Gracjan Grot)

Skład Marcovii: Kamil Cholewa, Kacper Klinicki, Bartosz Laskowski(72'Paweł Żmuda), Mateusz Argasiński, Michał Boczoń, Patryk Kultys(55'Patryk Piasecki), Grzegorz Kalisiak(82'Bartosz Osoliński), Michał Durajczyk(76'Milan Bazler), Kamil Żmuda(60'Roman Żuk), Sebastian Duczek(55'Filip Bućko), Piotr Cudny(85'Jakub Szczepocki)

Mszczonowianka – Marcovia 3:2(2:1)

bramki: Władysław Bobrow, Władysław Tsurkan, Piotr Petasz – Mszczonowianka; Michał Durajczyk, Piotr Cudny – Marcovia

żółte kartki: Damian Pociech – Mszczonowianka; Grzegorz Kalisiak, Kacper Klinicki - Marcovia