Porażka juniorów z WAPN

05 kwietnia 2016, godz. 17:14, 285 wyświetleń

Juniorzy Mszczonowianki (rocznik 1997) przegrali na własnym boisku z Warszawską Akademią Piłki Nożnej 2:3.

Mecz od początku był wyrównanym widowiskiem w którym obie drużyny starały się grać ofensywnie. Co prawda to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to Mszczonowianka w pierwszym kwadransie stworzyła 2 groźne okazje po akcjach Czerwińskiego i Mogielnickiego. Nic tak naprawdę nie zapowiadało tego, co stało się pomiędzy 20 a 40 minutą, gdy drużyna gości zdobyła 3 bramki i ułożyła sobie znakomicie spotkanie. Mszczonowianka jeszcze przed przerwą zdołała strzelić bramkę po ładnym strzale Mogielnickiego z rzutu wolnego. Trafienie to dało nadzieję na zdobycz punktową i lepszą grę w drugiej połowie.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Mszczonowianki, której zawodnicy grali z większym polotem, a ich akcje były bardziej zespołowe, jednak długo nie przekładały się na kolejne bramki. Gol kontaktowy padł w 70 minucie po bardzo ładnej indywidualnej akcji Samoraja, który pięknym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gości. Ambitnie grająca Mszczonowianka starała się do końca doprowadzić do remisu, lecz ostatecznie goście dowieźli skromne zwycięstwo  i to oni cieszyli się z 3 punktów.

Już w następny weekend młodzi piłkarze z Mszczonowa zagrają mecz w Warszawie z Przyszłością Włochy.

Mszczonowianka - WAPN 2:3 (1:3)

Bramki: Mogielnicki 42' , Samoraj 70'

Skład: Różyk - Urynowicz, K. Cymerman, Jasiński, Koziarski , Mogielnicki, S. Cymerman, Rogulski, Majewski , Czerwiński, Samoraj.