Porażka mimo dobrej postawy

07 lutego 2021, godz. 00:19, 359 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 6 lutego w swoim drugim spotkaniu towarzyskim zespół Mszczonowianki przegrał w Sulejówku z tamtejszą Victorią Sulejówek 2:3. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Maciej Nalej i Jakub Cieśluk

Od początku spotkania drużyna Mszczonowianki starała się narzucić przeciwnikom swój styl gry. To właśnie ona stworzyła pierwszą okazję do zdobycia bramki. Skończyła się ona jednak tylko albo aż celnym strzałem Macieja Naleja. W miarę rozwoju wydarzeń na boisku do głosu stopniowo zaczęli dochodzić piłkarze Victorii, którzy z każdą minutą tworzyli sytuację do zdobycia gola. Jednak albo dobrze ich strzały bronił bramkarz gości Juliusz Koprowicz albo też dopisywało mu szczęścia jak w tej sytuacji, kiedy to piłka po uderzeniu zza 16-tki odbiła się od dwóch słupków. Szczęście go opuściło jednak w 43 minucie, kiedy po centrze piłki na pole karne ze skrzydła efektownym strzałem nożycami popisał się Ernest Słupski i dzięki temu Victoria objęła prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Mimo niekorzystnego wyniku podopieczni Pawła Jakóbiaka się nie załamali i dobrze rozegranym rzucie rożnym w 54 minucie niepilnowany przez nikogo Michał Janik uderza głową tak, że piłka odbiła się od słupka a następnie trafiła prosto pod nogi Macieja Naleja, który tym razem nie zmarnował okazji i strzałem do pustej bramki doprowadził do remisu 1:1.

Po zdobytej bramce przez drużynę przyjezdną mecz stał się wyrównanym widowiskiem a oba zespoły postawiły na atak. W obu zespołach brakowało jednak skuteczności. Niemoc tą przełamali gospodarze, którzy zdołali w krótkim odstępie czasu zdobyć dwie bramki. Najpierw w 78 minucie po zagraniu na 23 metr niesygnalizowanym strzałem Mateusz Wysokiński zdobył drugą bramkę dla Victorii a w 80 minucie sytuację sam na sam z Danielem Leszczyńskim wykorzystał Jan Dźwigała i zrobiło się 3:1. Mszczonowianie ambitnie walczyli do końca i w 83 minucie pięknym strzałem zmniejszając prowadzenie rywali popisał się Jakub Cieśluk.

Po zdobyciu bramki kontaktowej mszczonowianie walczyli o bramkę, która pozwoli im uniknąć porażki. Niestety dla nich nie udała im się ta sztuka. Ostatecznie mecz kończy się wygraną Victorii Sulejówek 3:2. Następne spotkanie kontrolne podopieczni Pawła Jakóbiaka rozegrają w Białobrzegach z ligowym rywalem Pilicą Białobrzegi. Mecz ten zostanie rozegranym w sobotę 13 lutego o 11:00.

Skład Victorii: Damian Krzyżewski, Maksymilian Minchberg, Kacper Jarosz, Stanisław Ławcewicz-Musialik, Sebastian Pindor, Sebastian Rak, Mateusz Cichocki, Ernest Słupski, Boran Abdioglu, Kamil Wróbel, Borys Kwiatkowski, Stanisław Dźwigała, Mateusz Leleno, Mateusz Wysokiński, Patryk Wielgosz, Jan Dźwigała, Konrad Śliwka i 4 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki: Juliusz Koprowicz, Michał Żółtowski, Dawid Poddębniak, Wojciech Gorczyca, Daniel Cichocki, Michał Janik, Damian Pociech, Maciej Nalej, Paweł Michalski, Anthony Chukwuemeka, Piotr Wójcik, Jakub Cieśluk, Dominik Marusiak, Kacper Ostrowski i 3 zawodników testowanych

Victoria Sulejówek - Mszczonowianka 3:2(1:0)

bramki: Ernest Słupski, Mateusz Wysokiński, Jan Dźwigała - Victoria; Maciej Nalej, Jakub Cieśluk - Mszczonowianka