Porażka rezerw na inaugurację

31 sierpnia 2015, godz. 15:06, 280 wyświetleń

Od wyjazdowej porażki z Rysiem Laski 1:3 zaczęli sezon 2015/16 piłkarze rezerw Mszczonowianki. Honorową bramkę zdobył Sylwester Błaszczak.

Na inaugurację ligi Mszczonowianka II pojechała do Lasek na mecz z miejscowym Rysiem. W drużynie Mszczonowianki II znalazło się wielu młodych zawodników, którzy dopiero co zakończyli przygodę z piłką juniorską lub dalej są brani pod uwagę do gry w juniorski zespole. Średnia wieku oscylowała w granicach 20 lat.

Od początku mecz był wyrównany i obie drużyny przeprowadzały składne akcje z dużą ilością podań. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po indywidualnym błędzie obrońcy Mszczonowianki. Po 5 minutach było 1:1, po dobrej akcji Błaszczak wykończył precyzyjne zagranie Siwirskiego. Po kolejnych 5 minutach powinno być 2:1 dla Mszczonowianki, ale tym razem zabrakło odrobiny precyzji w wykończeniu akcji. Do przerwy zatem 1:1.

Druga połowa również była wyrównana, jednak od 70' uwidoczniło się większe doświadczenie gospodarzy zdobyte w lidze okręgowej, czego efektem były 2 bramki i ostatecznie zwycięstwo.
Na początek zatem porażka, jednak ambitna postawa zasługuje na słowa uznania, a przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o remis.

Skład Mszczonowianki II: Derejko – F. Kustosz, B. Burchacki, Urynowicz (60' Kujawa), Siwirski – Buszta, Cymerman, Mogielnicki (75' Szamburski), M. Burchacki (80' Jasiński) – Szydlik (75' Wacławski), Błaszczak.