Porażka w pierwszym sparingu

29 stycznia 2018, godz. 20:33, 290 wyświetleń

W pierwszym zimowym sparingu piłkarze Mszczonowianki przegrali na wyjeździe z drugoligowym GKS Bełchatów 1:4.

Pierwotnie pierwszym sprawdzianem w przerwie zimowej miał być mecz z rezerwami Wisły Połock, który jednak nie doszedł do skutku. Inauguracja serii sparingów przypadła więc na mecz z GKS Bełchatów, który wystawił mocny skład z 10 zawodnikami drugoligowej kadry („brunatni” grali tego dnia 2 sparingi), uzupełniony graczami rezerw.

Mecz nie zaczął się dobrze dla podopiecznych Roberta Moskala, którzy po niespełna 30 minutach, głównie na skutek prostych błędów w wyprowadzeniu piłki, przegrywali 0:3.

Z czasem mszczonowianie zaczęli sobie jednak radzić lepiej, mecz się wyrównał i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich udało się wykorzystać Marcinowi Gregorowiczowi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla bełchatowian.

GKS Bełchatów – Mszczonowianka 4:1 (3:0)

Skład: Leszczyński – Cudny, Czeremużyński, zawodnik testowany, Koziarski, Samoraj, Lepa, Janik, Pociech, Dylewski, zawodnik testowany. Rez. Wójcik, Chukwuemeka, zawodnik testowany, Marciniak, Gliński, Gregorowicz.