Pozostał niedosyt

13 sierpnia 2022, godz. 20:45, 218 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 13 sierpnia w spotkaniu 2 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki zremisował u siebie ze Świtem Staroźreby 1:1. Bramkę dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobył Szymon Kiewel

Przystępując do meczu na własnym boisku ze Świtem Staroźreby zespół Mszczonowianki dobrze wiedział, że aby go wygrać, to musi zagrać lepiej niż to miało miejsce tydzień temu w Sulejówku.Zespół Świtu z kolei tydzień temu po ambitnej walce przegrał nieznacznie z MKS-em Piaseczno 3:4. Mimo to faworytem tego starcia wydawała się znająca kępkę trawy własnego boiska drużyna gospodarzy.

Początek meczu faktycznie na to wskazywał. Podopieczni Mykoły Dremluka postanowili narzucić rywalom swój styl gry. Ten z kolei liczył na kontratak. Jednak mimo to obu zespołom brakowało dokładnego ostatniego podania i celnego strzału.Na pierwszą sytuację trzeba było czekać do 13 minuty, kiedy to po centrze Michała Janika w pole karne tam przyjął ją Jakub Przybył, który zauważył lepiej ustawionego Jakuba Grzeszaka a ten uderzył nad bramką. W 19 minucie goście ze Staroźreb pierwszy raz zaatakowali wykorzystując błąd w rozegraniu miejscowej drużyny. Futbolówkę przechwycił Jakub Sierpiński, który natychmiast zagrał prostopadle do Michała Sobczaka a ten ostatecznie oddał celny strzał. Kilkadziesiąt sekund później w odpowiedzi

zdaniem arbitra prowadzącego mecz napastnik Mszczonowianki Jakub Grzeszak chciał wymusić odgwizdanie rzutu karnego. W 22 minucie miał miejsce kluczowy moment tej połowy. Po faulu na Przemysławie Kowalczyku tuż przy skraju pola karnego gracze Świtu wywalczyli rzut wolny. Jego wykonawca Michał Sobczak tak zagrał w pole karne, że tor lotu piłki zmienił próbujący wybić ją Piotr Wójcik zdobył bramkę samobójczą i to goście niespodziewanie dla przebiegu tego meczu objęli prowadzenie 1:0. Po stracie bramki podopieczni Mykoły Dremliuka chcieli szybko zdobyć bramkę wyrównującą ale momentami razili nieskutecznością. Swoich okazji nie potrafili wykorzystać Alistair Selamolela, Jakub Przybył, Piotr Petasz i Jakub Grzeszak. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić i goście mogli podwyższyć wynik. W 42 minucie ale najpierw strzał Michała Sobczaka obronił bramkarz Daniel Leszczyński a piłka po dobitce Przemysława Kowalczyka odbiła się od poprzeczki. Do przerwy Świt prowadził 1:0.

Początek drugiej połowy mógł należał do drużyny przyjezdnej. W 52 minucie celny strzał oddał Rafał Trakul a w 56 minucie Michał Sobczak. Okazje te zemściły się w 58 minucie. Dążący do wyrównania mszczonowianie wywalczyli rzut rożny. Piłkę w pole karne dograł kapitan drużyny Piotr Wójcik a tam niepilnowany przez nikogo Szymon Kiewel precyzyjnym strzałem głową przełamał szczelny mur rywali i doprowadził do remisu 1:1.

Po zdobytej bramce gospodarze poszli za ciosem i ograniczyli ich zapędy do wybijania piłki. Brakowało tylko skuteczności. Im bliżej końca spotkania tym mecz z obu stron się otworzył obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale żadnej z nich już nie udało się zmienić wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Po końcowym gwizdku podopieczni Mykoły Dremliuka mogą czuć niedosyt, ponieważ z przebiegu meczu byli drużyną lepszą. Świt natomiast osiągnął plan minimum jakim był co najmniej remis. Teraz oba zespoły muszą skupić się już na kolejnych spotkaniach. Mszczonowianka zagra w Piasecznie a Świt podejmie u siebie sensacyjnego lidera z Troszyna.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Łukasz Brzozowski, Szymon Kiewel, Piotr Petasz(84'Jakub Łukasiak), Michał Janik(55'Ignacy Ogłoziński), Alistair Selamolela, Konrad Szkopiński, Sebastian Czapa, Piotr Wójcik(77'Damian Chełmiński), Jakub Grzeszak(55'Patryk Obiała), Jakub Przybył(80'Krzysztof Kozaczuk)

Skład Świtu: Aleks Sawicki, Błażej Sworski, Gabriel Wiącek, Jakub Gąsiorowski, Przemysław Kowalczyk(77'Filip Januszczak), Michał Patora(63'Mateusz Ziarko), Sebastian Krajewski(89'Mariusz Unierzyski), Jakub Sierpiński, Patryk Szczepański(69'Bartosz Denejko), Michał Sobczak, Rafał Trakul(84'Kacper Popielarek)

Mszczonowianka – Świt Staroźreby 1:1(0:1)

bramki: Szymon Kiewel – Mszczonowianka; Piotr Wójcik – samobójcza

żółte kartki: Konrad Szkopiński – Mszczonowianka; Rafał Trakul, Przemysław Kowalczyk - Świt