Prawdziwy horror w Złotokłosie!

20 kwietnia 2018, godz. 20:56, 276 wyświetleń

Mszczonowianka wywiozła komplet punktów z boiska Perły Złotokłos, ale uczyniła to w niezwykle dramatycznych okolicznościach, bramkę na 2:1 strzelając w... 95 minucie!

Podopieczni trenera Roberta Moskala zaczęli mecz w Złotokłosie niemrawo, a to w połączeniu z grającą z kontry i skoncentrowaną drużyną gospodarzy, przyniosło miejscowym minimalne prowadzenie do przerwy 1:0. Mszczonowianie także mieli swoje okazje, a najlepszą z nich zmarnował Piotr Cudny, który znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale próbując go minąć wyjechał z piłką poza boisko.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry, a przede wszystkim inna Mszczonowianka, która przypomniała sobie chyba, kto jest liderem IV ligi, a kto broni się przed spadkiem i od początku dążyła do odwrócenia losów meczu.

Jednym z przełomowych momentów spotkania była 2 żółta kartka dla jednego z graczy Perły za brutalny faul na Jakubie Sosnowskim.

Gol wyrównujący to dobra oskrzydlająca akcja Piotra Wójcika, który dograł piłkę wzdłuż bramki, a formalności dopełnił Daniel Dylewski.

Potem nastąpiła seria niewykorzystanych sytuacji, w tym trzy praktycznie sam na sam z bramkarzem (Cudny dał się dogonić obrońcy; Gregorowicz minął już bramkarza, ale trafił w słupek; Majchrzak przeniósł piłkę nad poprzeczką).

W 92 minucie błąd obrony Mszczonowianki omal nie skończył się bramką dla gospodarzy. Na szczęście Daniel Leszczyński nie dał się zaskoczyć strzałem z ostrego kąta.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 95 minucie mszczonowianie wywalczyli rzut wolny z około 18 metrów od bramki Perły. Nasi zawodnicy zaskoczyli rywali kombinacyjnym rozegraniem – Gliński sprytnie obok muru uruchomił Gregorowicza, ten płasko wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, a Dylewski zachował zimną krew i po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców! Sędzia nawet nie rozpoczął już gry, tylko zakończył zawody. Mszczonowianka wyszarpała Perle to zwycięstwo, a 3 punkty pozwoliły zachować przewagę w tabeli nad grupą pościgową.

Perła Złotokłos - Mszczonowianka 1:2 (1:0)

Bramki dla Mszczonowianki: 1:1 Dylewski ( Wójcik) / 2:1 Dylewski (Gregorowicz, Gliński).

Mszczonowianka: Leszczyński - Wójcik (75'Majchrzak), Chekwuemeka, Jadacki (45' Worach), Marciniak - Cudny (70' Pociech), Janik, Gliński, Sosnowski - Dylewski, Gregorowicz