Przeciwnik odwrócił losy meczu

26 kwietnia 2023, godz. 21:57, 270 wyświetleń

W rozegranym w środę 26 kwietnia w zaległym spotkaniu 18 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki mimo że prowadził po pierwszej połowie 2:0, to ostatecznie przegrał z Victorią Sulejówek 2:3. Autorem obu bramek dla podopiecznych Piotra Kocęby był Patryk Kubicki

Przystępując do meczu z zajmującą po 23 spotkaniach ligowych 2 miejsce drużyną Victorii Sulejówek drużyna Mszczonowianki chciała udowodnić sobie oraz jej kibicom, że wcześniejsze niepowodzenia były splotem złych okoliczoności albo pecha. W dodatku w poniedziałek drużyna rozstała się ze starym trenerem Maciejem Tatajem a przywitała z nowym Piotrem Kocębą, dla którego mecz z Victorią był oficjalnym debiutem w roli szkoleniowca.

Od początku spotkania mecz ten był wyrównany. Dobrze pressingiem grał zespół Mszczonowianki jednak groźne sytuacje tworzyła drużyna przyjezdna. Zabrakło jej jednak dokładności, a spore zagrożenie sprawiali aktywni Maciej Wilanowski, Julian Świątek i Jan Dźwigała. Z biegiem czasu lepiej zaczęła wyglądać gra nie mającej nic do stracenia a wiele do zyskania Mszczonowianki, która w samej końcówce pierwszej połowy wykorzystała dwa błędy w ustawieniu swojego przeciwnika. W obu przypadkach wykorzystał to Patryk Kubicki, który najpierw w 40 minucie wykorzystał prostopadłe podanie Sebastiana Czapy, a następnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go po czym skierował piłkę do pustej bramki otwierając wynik meczu, a później w 44 minucie wykorzystał zagranie Dawida Jarczaka i precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg podwyższył rezultat spotkania. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła z Victorią 2:0.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły z zupełnie różnym nastawieniem. Mszczonowianka ustawiła się na utrzymanie wyniku z planem wykorzystania kontry. Goście natomiast musieli się odkryć. Gdy wydawało się, że miejscowa drużyna to, co najważniejsze, czyli przetrwanie pierwszego kwadransa udało się i dalej uda się wybijać rywali z rytmu, ten w 67 minucie spotkania zdołał wyprowadzić skuteczną kontrę. Po indywidualnej akcji w wykonaniu Konrada Śliwki akcję wykończył wprowadzony w drugiej połowie Marcin Kozłowski i tym samym goście zdobyli bramkę kontaktową i Mszczonowianka prowadziłą już tylko 2:1.

Po stracie bramki mszczonowianie nie zmienili swojej taktyki. W 71 minucie miał miejsce kluczowy dla losów spotkania moment, w którym błędną decyzję podjął arbiter. Wyraźnie faulowany był przez rywala Dawid Jarczak, który zdaniem sędziego sam spowodował faul na rywalu za co dostał pierwszą żółtą kartkę, a za chwilę, gdy zaczął protestować arbiter nie miał litości i pokazał mu drugą żółtą kartkę. Mszczonowianie nie dość, że nie zyskali rzutu wolnego, to jeszcze stracili zawodnika i ważne ogniwo w bloku ofensywnym.

Mimo to grając w osłabieniu podopieczni Piotra Kocęby starali się grać ambitnie i bronili korzystnego wyniku. Z biegiem upływu czasu brak jednego zawodnika okazał się widoczny. Wykorzystali to zawodnicy z Sulejówka, którzy najpierw w 82 minucie za sprawą Konrada Śliwki doprowadzili do remisu 2:2, a w 91 minucie po strzale wprowadzonego Borana Abdioglu jak się później okazało zdobyli trzecią a jednocześnie zwycięską bramkę. Ostatecznie Victoria wygrała to spotkanie 3:2 i dzięki temu objęła pozycję lidera tabeli. We Mszczonowie po tym meczu wszyscy czują niedosyt oraz żal, że niewykorzystali olbrzymiej szansy na zdobycie choćby punktu z tego pojedynku. Mszczonowianie o tym meczu muszą zapomnieć i skupić się na kolejnych spotkaniach ligowych. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o 12:30. Do Mszczonowa przyjadą wtedy rezerwy Wisły Płock.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Piotr Petasz, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski, Dawid Jarczak, Jakub Przybył(88'Piotr Wójcik), Sebastian Czapa(71'Damian Chełmiński), Damian Pociech, Patryk Kubicki, Patryk Obiała(88'Kacper Stencel)

Skład Victorii:Juliusz Koprowicz, Krzysztof Kokowski, Stanisław Ławcewicz-Musialik, Rafał Dębski, Jakub Czarnecki, Sebastian Rak, Patryk Wielgosz(54'Marcin Kozłowski), Maciej Wilanowski, Julian Świątek(73'Boran Abdioglu), Konrad Śliwka, Jan Dźwigała(63'Kamil Wróbel)

Mszczonowianka – Victoria 2:3(2:0)

bramki: Patryk Kubicki – 2 – Mszczonowianka; Marcin Kozłowski, Konrad Śliwka, Boran Abdioglu – Victoria

żółte kartki: Dawid Jarczak – 2, Jakub Przybył – Mszczonowianka; Jakub Czarnecki, Konrad Śliwka - Victoria

czerwona kartka: Dawid Jarczak - za 2 żółte - Mszczonowianka