Przegrana walka z Piasecznem

20 marca 2021, godz. 17:56, 444 wyświetleń

W rozegranym meczu towarzyskim zespół Mszczonowianki przegrał w Sierakowicach z MKS-em Piaseczno 1:3. Autorem bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Damian Pociech.

Spotkanie to mogło bardzo dobrze rozpocząć się dla zespołu ze Mszczonowa. W 9 minucie po centrze Michała Janika w pole karne piłka po strzale głową Ignacego Ogłozińskiego odbiła się od słupka. Jednak później do głosu powoli zaczęła dochodzić drużyna z Piaseczna, czego efektem była zdobyta bramka w 18 minucie za sprawą Konrada Rudnickiego.

Podopieczni Pawła Jakóbiaka szybko się otrząsnęli i w 20 minucie doprowadzili do wyrównania. Wszystko rozpoczął dobrze wyrzuconą piłką z autu Michał Janik, a zakończył efektownym strzałem, po asyście zawodnika testowanego, Damian Pociech i mieliśmy remis 1:1. Z tego rezultatu Mszczonowianie cieszyli się zaledwie kwadrans. Po centrze piłki w pole karne z rzutu rożnego jednego z graczy z Piaseczna pechową interwencje zalicza obrońca Wojciech Gorczyca, który zagrał piłkę ręką. Rzut karny pewnym strzałem w 37 minucie na bramkę zamienił Michał Suchanek i MKS ponownie prowadził tym razem 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie gra mszczonowian się poprawiła. Byli oni częściej przy piłce próbując konstruować akcje skrzydłami. Gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Jakóbiaka w końcu zdobędą bramkę to w decydującym momencie skuteczna była obrona rywala, która poradziła sobie z próbującymi zamknąć całą akcję Maciejem Nalejem i Kacprem Ostrowskim. Ustawiona ofensywnie Mszczonowianka w 73 minucie naraziła się na kontrę, którą po zagraniu Konrada Szałka wykończył Szymon Wiejak.

Jak się później okazało mimo wysiłków Mszczonowianka nie zdołała odrobić choć jednej bramki i ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS-u Piaseczno 3:1. W najbliższy piątek 26 marca zamiast pierwszego spotkania rundy wiosennej w piłkarskiej IV ligi drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka rozegra kolejny sparing w Sierakowicach. Tym razem z Wisłą II Płock. Spotkanie to rozpocznie się o 15:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Dawid Poddębniak, Wojciech Gorczyca, Michał Janik, Piotr Wójcik, Kacper Ostrowski, Maciej Nalej, Damian Pociech, Juliusz Koprowicz, Anthony Chukwuemeka, Sebastian Janik, Patryk Cieplak, Kamil Kucharski, Jakub Przybył i 4 zawodników testowanych

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Stefaniak, Tymoteusz Barwiński, Adam Jaszczak, Michał Janowski, Kamil Ziemnicki, Konrad Wojtkielewicz, Szymon Wiejak, Kamil Hernik Konrad Rudnicki, Bartosz Orłowski, Michał Suchanek, Wojciech Kucharski, Cezary Pruszczyk, Bartłomiej Gromek, Ahmed Ayodeji, Konrad Szałek, Kamil Matulka, Karol Boniecki, Patryk Gromek

Mszczonowianka – MKS Piaseczno 1:3 (1:2)

bramki: Damian Pociech – Mszczonowianka; Konrad Rudnicki, Michał Suchanek, Szymon Wiejak – MKS Piaseczno