Przełamanie Juniorów

28 kwietnia 2021, godz. 21:45, 410 wyświetleń

W rozegranym w środę 28 kwietnia w spotkaniu 2 kolejki Ekstraligi Juniorów Starszych zespół Mszczonowianki 2002 pokonał na własnym boisku drużynę Drukarza Warszawa 2002 5:2. Bramki dla podopiecznych Jarosława Karasia zdobyli: Aleksander Czarnecki 3, Jakub Przybył i Mateusz Janus

Przed meczem był to mecz drużyn, które nie najlepiej mogły wspominać swoje ostatnie spotkania. Mszczonowianki wysokie porażki z Legionem Warszawa i Zniczem Pruszków a Drukarz wysoką przegraną w Płocku z tamtejszą Wisłą. Mecz ten był zatem okazją do przełamania złej passy dla jednej bądź drugiej drużyny.

Spotkanie samo toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali w 13 minucie. Właśnie wtedy defensywa gości została oszukana po raz pierwszy, a na listę strzelców wpisał się Jakub Przybył. Dopiero po stracie bramki drużyna z Warszawy przeprowadziła pierwszy atak, który mógł zakończyć się zdobyciem bramki. Pojedynek z bramkarzem w sytuacji sam na sam przegrał Andrzej Surowiec. Mszczonowianie za to poszli za ciosem i w 16 minucie rzut wolny dla podopiecznych Jarosława Karasia wywalczył Paweł Michalski a na bramkę zamienił go przepięknym strzałem z okolicy 23 metrów Aleksander Czarnecki i Mszczonowianka podwyższyła swoje prowadzenie na 2:0. W 18 minucie z kolei Paweł Michalski był faulowany w polu karnym przez bramkarza rywali, a chwilę później uderzając piłkę z jedenastu metrów sprawił, że odbiła się ona od poprzeczki a w 19 minucie futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka. W 22 minucie niespodziewanie goście wykorzystali moment dekoncentracji w polu karnym miejscowej drużyny i po centrze Łukasza Sypiańskiego Filip Ikwanny zdobył bramkę kontaktową. Na tą stratę młodzi Mszczonowianie zareagowali błyskawicznie i w 23 minucie po szybkim kontrataku Jakub Przybył zagrywa do Aleksandra Czarneckiego a ten podwyższył na 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie piłkarze Drukarza zagrali dużo lepiej a prawdziwe emocje zaczęły się od 71 minuty. Dariusz Majewski zagrywa do Łukasza Sypiańskiego na skrzydło a ten dograł w pole karne, gdzie całą akcję zakończył wprowadzony od początku drugiej połowy Wojciech Andrzejczak. Mszczonowianka prowadziła 3:2. W 72 minucie natomiast gospodarzy przed utratą trzeciej bramki uratował ich bramkarz Jakub Kotleszka, który wygrał starcie oko w oko z Wojciechem Andrzejczakiem

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w końcówce spotkania. Najpierw w 83 minucie pewnie rzut karny po faulu na Kacprze Ostrowskim wyegzekwował Aleksander Czarnecki a w 90 minucie wszystko zakończyła akcja rezerwowych. Jakub Cieśluk zagrał do Mateusza Janusa a ten stoickim spokojem ustalił wynik spotkania. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Drukarza Warszawa 5:2 i dzięki temu zdobył pierwsze cenne trzy punkty w rozgrywkach. Szansa na kolejną zdobycz punktową będzie miała miejsce w sobotę 1 maja o godzinie 11:00 w Jasieńcu, kiedy to Mszczonowianka zagra wyjazdowy mecz z tamtejszą Kraską.

Skład Mszczonowianki: Jakub Kotleszka, Cezary Rombek, Dominik Kocz, Michał Żółtowski, Paweł Michalski(89'Mateusz Janus), Aleksander Czarnecki, Jakub Przybył, Kacper Ostrowski (90'Igor Nowakowski), Damian Chełmiński, Arkadiusz Zygmunt(61'Jakub Cieśluk), Jakub Jędrzejczak

Skład Drukarza:Filip Nasr, Bartosz Wesołowski, Jakub Mróz, Filip Ikwanny, Dominik Arkuszewski, Andrzej Surowiec, Łukasz Sypiański, Jakub Piotrowski, Adrian Wykrętowicz (46'Wojciech Andrzejczak), Łukasz Pronobis

Mszczonowianka 2002 – Drukarz Warszawa 2002 5:2(3:1)

bramki: Aleksander Czarnecki 3, Jakub Przybył, Mateusz Janus – Mszczonowianka; Piotr Ikwanny, Wojciech Andrzejczak – Drukarz

kartki: Paweł Michalski, Cezary Rombek, Mateusz Janus – Mszczonowianka; Łukasz Pronobis, Filip Ikwanny, Bartosz Wesołowski, Wojciech Andrzejczak - Drukarz