Przełamanie w Płocku

18 września 2022, godz. 15:46, 165 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 18 września w spotkaniu 8 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Płocku tamtejszą Wisłą II Płock 3:2 i dzięki temu przerwał trwającą już niemal 4-miesięczną serię bez wygranej.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Kubicki, Konrad Szkopiński i Patryk Obiała

Jadąc do Płocka wszyscy w obozie Mszczonowianki wiedzieli faworytem tego spotkania była drużyna Wisły to ich zadaniem będzie wszystkich zaskoczyć i samemu powalczyć co najmniej o punkt. Zadanie to jednak nie było łatwe. Wszystko dlatego, że od początku to drużyna Wisły narzuciła swoje warunki gry, które pozwoliły jej otworzyć wynik meczu. W 9 minucie po zagraniu Krzysztofa Janusa sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Szczutowski i Wisła objęła prowadzenie 1:0. Po stracie bramki drużyna Mszczonowianki chciała szybko odrobić stratę jednak była nieskuteczna. W 28 minucie meczu ustawiona na grę z kontry Wisła powinna podwyższyć swoje prowadzenie ale tym razem bramkarz gości Daniel Leszczyński nie dał się pokonać i wygrał pojedynek z Tomaszem Walczakiem a dobitka Patryka Leszczyńskiego była nieskuteczna. W miarę rozwoju spotkania podopieczni Mykoły Dremliuka opanowali sytuację na boisku i sami narzucili swoje warunki gry zaskoczonemu rywalowi.Przewaga ta została udokumentowana zdobyciem bramki. W 35 minucie bezpańską piłkę po zagraniu jednego z rywali przejął Konrad Szkopiński, który zagrał w pole karne do kapitana zespołu Damiana Pociecha a ten wyłożył ją z pierwszej piłki przed bramkę do zamykającego całą akcję Patryka Kubickiego, który dopełnił formalności i mieliśmy remis 1:1.W końcówce pierwszej połowy zespół Wisły powinien odzyskać swoje jednobramkowe prowadzenie ale tym razem drużynie ze Mszczonowa z pomocą po strzale Adriana Szczutowskiego przyszedł słupek.Do przerwy jednak wynik już się nie zmienił.

Po przerwie nakręcona pozytywnie Mszczonowianka widząc, że przeciwnika można dzisiaj pokonać postanowiła zaryzykować. Opłacało się to. W 51 minucie po szybkim kontrataku Ignacy Ogłoziński zagrał do Piotra Wójcika a ten dograł w pole karne, gdzie zamykający całą akcję Patryk Obiała precyzyjnym strzałem głową zdobył drugą bramkę dla gości. Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1.Płotczanie jednak się nie poddali i w 56 minucie po centrze z rzutu rożnego głową przedłużył piłkę Dawid Szczepanik a całą akcję strzałem do pustej bramki wykorzystując chaos w szeregach obronnych mszczonowian wykorzystał Kacper Wiśniewski i znów mieliśmy remis. Tym razem 2:2. Od tego momentu oba zespoły postawiły na atak szukając bramki, która pozwoli im wygrać ten mecz. Gdy wydawało się, że spotkanie to skończy się podziałem punktów to ostatecznie w 75 minucie po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Piotra Wójcika futbolówkę trąca wprowadzony Leon Hendigery.Ta trafia pod nogi Konrada Szkopińskiego, który zdecydował się na indywidualną akcję zaskakując tym wszystkich i precyzyjnym strzałem w krótki róg jak się później okazało zapewnił premierowe zwycięstwo gościom ze Mszczonowa.Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Płocku tamtejszą Wisłę II Płock 3:2 i tym samym przerwała trwającą niemal 4 miesiące serię bez wygranej w lidze. Za tydzień podopieczni Mykoły Dremliuka spróbują powiększyć swój dorobek punktowy, kiedy to podejmą na swoim boisku drużynę Narwi Ostrołęka. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:30.

Skład Wisły:Oskar Klon, Grzegorz Wawrzyński, Dawid Szczepanik, Kacper Wiśniewski, Krzysztof Janus, Kacper Kondracki, Kamil Dąbrowski (46'Damian Kacperski), Adrian Szczutowski, Patryk Leszczyński, Radosław Cielemęcki (76'Szymon Winiarkiewicz), Tomasz Walczak (59'Dominik Gedek)

Skład Mszczonowianki:Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Michał Janik, Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Piotr Wójcik, Damian Chełmiński, Konrad Szkopiński, Damian Pociech (73'Jakub Grzeszak), Patryk Kubicki (83'Alistair Selamolela), Patryk Obiała (71'Leon Hendigery)

Wisła II Płock – Mszczonowianka 2:3(1:1)

bramki: Adrian Szczutowski, Kacper Wiśniewski – Wisła; Patryk Kubicki, Patryk Obiała, Konrad Szkopiński – Mszczonowianka

żółte kartki: Kacper Kondracki, Tomasz Walczak, Damian Kacperski – Wisła; Damian Pociech, Piotr Wójcik - Mszczonowianka