Przełamanie z Radomiakiem

19 kwietnia 2021, godz. 00:17, 327 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 18 kwietnia w spotkaniu 18 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki przełamał serię 3 spotkań bez wygranej w rundzie wiosennej i w efektownym stylu pokonał wzmocnioną zawodnikami z pierwszego zespołu w Pionkach drużynę Radomiaka II Radom 5:1. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Damian Pociech 2, Maciej Nalej, Przemysław Jakóbiak i Piotr Cudny

Spotkanie to od początku było wyrównane z przewagą drużyny z Radomia, która już w pierwszym kwadransie potrafiła stworzyć zagrożenie pod bramką swojego przeciwnika. Sygnał do ataku, że radomianie będą walczyć o zwycięstwo dał strzałem z rzutu wolnego Brazylijczyk Luis Felipe Nascimento ale jego strzał minął bramkę, której strzegł Daniel Leszczyński. W odpowiedzi w prawdzie błąd jednego z obrońców wykorzystał Maciej Nalej ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Filipem Majchrowiczem. Mówi się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 12 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji błąd popełnia obrońca mszczonowian Wojciech Gorczyca, który podaje piłkę do przodu w taki sposób, że przejmuje ją zawodnik gospodarzy Kacper Pankowski i po wejściu w pole karne pewnym strzałem po długim rogu otwiera wynik tego spotkania. Radomiak prowadził 1:0. Po stracie bramki podopieczni Pawła Jakóbiaka nie zamierzali się poddać ale brakowało im dokładności i opanowania. Zmieniło się to w 32 minucie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym Przemysław Jakóbiak zagrał krótko do Michała Janika. Ten popędził z piłką na skrzydło po czym dograł w pole karne a tam zamykający całą akcję kapitan drużyny Damian Pociech dopełnił formalności i mieliśmy remis 1:1.

Po zdobytej bramce gra Mszczonowianki zaczęła się zazębiać i wydawało się, że uda jej się podwyższyć wynik spotkania. Niestety w pierwszej sytuacji w 38 minucie spotkania wprowadzony jeszcze w tej połowie Piotr Cudny, mimo że zdobył bramkę, był na pozycji spalonej. W 42 minucie po centrze Przemysława Jakóbiaka z rzutu wolnego dokładności przy strzale zabrakło zamykającemu całą akcję Wojciechowi Gorczycy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1.

Po przerwie spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka, którzy boiskową mądrością i mobilizacją potwierdzili, że należą do czołowych drużyn tej ligi i zaaplikowali swoim rywalom 4 bramki. Wszystko rozpoczęło się w 49 minucie, kiedy to piłkę przeciwnikowi odebrał Damian Chełmiński, a futbolówkę do pustej bramki dopełniając formalności płaskim strzałem dopełnił ponownie kapitan drużyny Damian Pociech i dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1.

W 58 minucie wysoki pressing gości zmusił do błędu obrońcę rywali Luisa Nascimento, który zagrał piłkę wzdłuż kierunku bramki. Skrzętnie wykorzystał to tylko na to czekający napastnik Maciej Nalej, który z chirurgiczną precyzją pokonał golkipera z Radomiaka i podwyższył przewagę. Mszczonowianka prowadziła już 3:1. Kolejne dwie bramki podopieczni Pawła Jakóbiaka zdobyli w ostatnim kwadransie. Najpierw w 81 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Jakóbiak a w 87 minucie rezultat spotkania po zagraniu Kamila Kucharskiego z rzutu wolnego strzałem głową ustalił Piotr Cudny. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Pionkach wzmocnioną 6 zawodnikami z pierwszego zespołu rezerwy Radomiaka Radom 5:1.

Po 17 rozegranych spotkaniach Mszczonowianka z dorobkiem 28 punktów utrzymała się na czwartym miejscu w tabeli i traci punkt do trzeciej w tabeli drużyny Zamłynia Radom. Kolejne spotkanie podopieczni Pawła Jakóbiaka rozegrają w sobotę 24 kwietnia, kiedy to w ramach spotkania 19 kolejki podejmą na własnym obiekcie K.S Warka. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:00.

Skład Radomiaka: Filip Majchrowicz, Maciej Klimas, Patryk Wołczyński, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak, Piotr Osiej, Athanasios Scheidt(86'Michał Dorożyński),Luis Felipe Nacimento(97'Jakub Czajkowski),Dominik Banach(65'Jarosław Wieczorek), Kacper Pankowski, Jakub Podsiadło(76'Venyamin Puzan)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Wojciech Gorczyca, Anthony Chukwuemeka, Kacper Ostrowski(35'Piotr Cudny), Michał Janik, Daniel Cichocki, Przemysław Jakóbiak(85'Jakub Przybył),Damian Chełmiński(65'Paweł Michalski),Damian Pociech(84'Aleksander Czarnecki), Maciej Nalej(80'Kamil Kucharski), Piotr Branicki(65'Sebastian Janik)

Radomiak II - Mszczonowianka 1:5(1:1)

Bramki: Kacper Pankowski – Radomiak; Damian Pociech 2, Maciej Nalej, Przemysław Jakóbiak, Piotr Cudny – Mszczonowianka

żółte kartki: Maciej Klimas 2, Adam Banasiak 2,Luis Felipe Nascimento – Radomiak; Wojciech Gorczyca, Przemysław Jakóbiak – Mszczonowianka

czerwone kartki: Maciej Klimas, Adam Banasiak