Przygotowania do sezonu 2016/17

18 lipca 2016, godz. 17:32, 316 wyświetleń

Mszczonowianka przygotowuje się do nowego sezonu. W pierwszym meczu sparingowym podopieczni Rafała Smalca przegrali 1:4 z beniaminkiem łódzkiej IV ligi Ceramiką Opoczno.

Mszczonowianie są obecnie w okresie najcięższych treningów i to było widać w spotkaniu z Ceramiką, które miało wyrównany przebieg, a mimo to zakończyło się wysoką porażką Mszczonowianki 1:4. Po pierwszych 30 minutach (grano 3x30 minut) gospodarze prowadzili 2:0, wyprowadzając kontrataki i wykorzystując błędy obrony. W II tercji bramkę kontaktową dla Mszczonowianki zdobył jeden z testowanych zawodników, ale ostatnia odsłona ponownie należała do Ceramiki, która wykorzystała fakt, że trener Rafał Smalec na boisko posłał głównie młodzież i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

W drużynie Mszczonowianki pojawiło się kilku testowanych graczy, ale na razie jest za wcześnie, by ocenić ich przydatność do zespołu lub wyrokować jak zakończą się negocjacje z ich dotychczasowymi klubami. Nowi gracze mają zapełnić w drużynie lukę m.in. po Kamilu Łojszczyku, który zdecydował się na przenosiny do Unii Skierniewice i Patryku Pomianowskim, któremu skończyło się wypożyczenie z Pelikana Łowicz. Nadal ważą się losy najlepszego strzelca Mszczonowianki w poprzednim sezonie Marcina Gregorowicza, który także był tylko wypożyczony z Pogoni Grodzisk Mazowiecki i klub czyni starania, by w nowym sezonie dalej grał przy Brzoskwiniowej.

W najbliższą środę (20 lipca), Mszczonowianka zmierzy się w Osuchowie z Hutnikiem Warszawa (godz. 19.00), a w sobotę najprawdopodobniej zmierzy się rezerwami Mistrza Polski – Legii Warszawa (miejsce i godzina sparingu do ustalenia). Ostatnim akcentem przed ligą, która rusza w weekend 6-7 sierpnia, będzie mecz z Unią Skierniewice (Skierniewice, 30 lipca, godz. 11.00).