Remis, który nikogo nie ucieszył

10 września 2022, godz. 22:09, 181 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 10 września w spotkaniu 7 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki mimo że przegrywał już 0:2 to ostatecznie zremisował na własnym boisku z Wilgą Garwolin 2:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Konrad Szkopiński i Jakub Grzeszak.

Przed rozpoczęciem spotkania oba zespoły wiedziały, że źle rozpoczął się dla nich sezon. Obie drużyny są w niskich rejonach tabeli i zwycięstwo pozwoliło by złapać drugi oddech. Zatem oba zespoły obiecywały walkę o ważne w kontekście utrzymania 3 punkty. Samo spotkanie powinno dobrze rozpocząć się dla zespołu Mszczonowianki jednak w początkowej fazie meczu bardzo dobrych okazji nie potrafili wykorzystać Damian Pociech, Patryk Kubicki i Damian Chełmiński. Później w klarownych sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Oba zespoły im bliżej końca spotkania były niedokładne, po szybkich przechwytach szybko traciły piłkę. Jednak w samej końcówce pierwszej połowy drużyna Mszczonowianki powinna wykonywać rzut karny, ale arbiter prowadzący mecz stwierdził, że zagranie ręką jednego z obrońców drużyny z Garwolina było przypadkowe, z czym nie zgadzali się gospodarze. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to nieoczekiwanie goście wywalczyli rzut wolny w 44 minucie. Na jego wykonanie zdecydował się najbardziej znany zawodnik Wilgi Grzegorz Piesio, który z okolicy 27 metrów precyzyjnym strzałem zdobył bramkę do szatni i to przyjezdni z Garwolina prowadzili po pierwszej połowie 1:0. W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej więcej z gry miał zespół prowadzony przez Mykołę Dremliuka ale nic z tego nie wynikało a jak już sytuacje udało się stworzyć to znów zawiodła skuteczność. W 60 minucie właśnie to zabolało miejscową drużynę najbardziej, kiedy to nadziała się na szybką kontrę gości, dzięki której po strzale Tomasza Paszkowskiego zespół Wilgi podwyższył swoją przewagę i prowadził już 2:0. Mimo niekorzystnego wyniku Mszczonowianka nie poddała się i to ona nieoczekiwanie dla rywali zdobyła dwa gole. W 84 minucie po składnej akcji pięknym strzałem w okienko Konrad Szkopiński zdobywa bramkę kontaktową a w 89 minucie po centrze Michała Janika o piłkę w polu karnym powalczył wprowadzony Leon Hendigery, który w konsekwencji wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę wykorzystał inny wprowadzony zawodnik Jakub Grzeszak, który jak się później okazało ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie Mszczonowianka zremisowała z Wilgą Garwolin 2:2. Jednak remis ten mimo że z przebiegu meczu był sprawiedliwy, to nie ucieszył żadnej ze stron.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Krzysztof Kozaczuk(53'Piotr Wójcik), Michał Janik, Konrad Szkopiński, Damian Chełmiński(65'Leon Hendigery), Ignacy Ogłoziński, Damian Pociech(65'Jakub Grzeszak), Patryk Obiała, Patryk Kubicki(80'Alistair Selamolela)

Skład Wilgi:Dawid Wasążnik, Chursid Chasanow, Kamil Piotrowski, Dominik Zabiegałowski, Sebastian Papiernik, Kacper Kowalski, Sebastian Grzegorczyk(70'Jakub Wągrodzki), Tomasz Paszkowski(65'Przemysław Alot), Kamil Wójcik(50'Dominik Jarek), Grzegorz Piesio, Szymon Rudzki

Mszczonowianka – Wilga Garwolin 2:2(0:1)

bramki: Konrad Szkopiński, Jakub Grzeszak – Mszczonowianka; Grzegorz Piesio, Tomasz Paszkowski – Wilga

żółte kartki: Patryk Obiała, Piotr Petasz – Mszczonowianka; Szymon Rudzki - Wilga