Remis z poczuciem niedosytu

11 listopada 2023, godz. 17:32, 277 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 11 listopada w spotkaniu 16 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki zremisował z zajmującym drugie miejsce w tabeli K.S CK Troszyn 2:2. Bramki w tym meczu dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Arkadiusz Drapsa i Szymon Kiewel.

Przystępując do spotkania z wiceliderem tabeli z Troszyna wszyscy we Mszczonowie wierzyli, że uda się zagrać dobry mecz a jednocześnie zrewanżować temu przeciwnikowi za dwie porażki z poprzedniego sezonu.

Od początku to Mszczonowianie mocno weszli mecz, bo już w 11 minucie wyszli na prowadzenie. Prostopadłym zagraniu Piotr Ćwikowski zagrał do Patryka Kubicki a ten do Arkadiusza Drapsy. Ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Mszczonowianka prowadziła 1:0. Z tego prowadzenia podopieczni Piotra Kocęby cieszyli się zaledwie 10 minut. W 21 minucie po zagraniu Macieja Tyski indywidualną akcję zakończoną zdobyciem bramki płaskim strzałem zza pola karnego Jakub Tyska doprowadził do remisu 1:1. Mimo straty gola gospodarze dążyli do odzyskania tego prowadzenia ale najpierw w 33 minucie na przeszkodzie po centrze Pawła Gieracha i strzale głową Szymona Kiewela stanęła poprzeczka a w 35 minucie strzał Patryka Kubickiego skutecznie obronił golkiper z Troszyna Michał Sobieski. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie ponownie grę prowadziła Mszczonowianka ale to goście w 57 minucie powinni zdobyć bramkę. Błąd popełnia pomocnik gospodarzy Jakub Przybył, który zagrał prosto pod nogi zawodnika rywali, który wykorzystał okazję. Po szybko przeprowadzonej akcji bliski zdobycia gola był Konrad Drężek ale jego strzał był niecelny a w 60 minucie tylko dzięki, i bardzo dobrej interwencji Daniela Leszczyńskiego, który zatrzymał strzał Macieja Tyski miejscowi zawdzięczali to, że nie przegrywali w tym meczu.

W 61 minucie na właściwe tory wrócili mszczonowianie, którzy odzyskali prowadzenie. Po kolejnej centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Pawła Gieracha niepilnowany Szymon Kiewel precyzyjnym strzałem z głowy zdobył drugą bramkę i Mszczonowianka prowadziła 2:1. Gdy podopieczni Piotra Kocęby szukali szansy aby zamknąć mecz zdobywając trzecią bramkę, to w 77 minucie sami ją stracili. Po centrze Macieja Tyski niepilnowany Kolumbijczyk Luiz Edgardo Benitez doprowadził do remisu 2:2.

Od tego momentu oba zespoły postawiły na grę ofensywną. W końcówce szale zwycięstwa mogła przechylić się w stronę Mszczonowianki jednak w 91 minucie spotkania piłka po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Piotra Petasza zatrzymała się na słupku. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, który z przebiegu meczu jest wynikiem sprawiedliwym ale to Mszczonowianka będzie odczuwać niedosyt, bo sama odniosła wrażenie, że mogła ten mecz wygrać. Za tydzień podopieczni Piotra Kocęby zakończą rundę jesienną spotkaniem z Błonianką Błonie. Mecz ten odbędzie się w sobotę 18 listopada o 12:30 we Mszczonowie.

Skład Mszczonowianki:Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński(73'Michał Janik), Paweł Gierach, Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Dawid Jarczak, Piotr Ćwikowski(79'Damian Chełmiński), Jakub Przybył(61'Krzysztof Kozaczuk), Damian Pociech(84'Vladyslav Tsurkan), Patryk Kubicki(73'Adam Stankiewicz), Arkadiusz Drapsa

Skład Troszyna: Michał Sobieski, Ronaldo Caceres, Mateusz Sitek, Jakub Szyszkowski, Jakub Tyska, Luis Benitez, Mariusz Wierzbowski(79'Oleksandr Łuczyk), Daniel Charkiewicz(89'Orkhan Farajov), Kacper Poreda(68'Kacper Dmitruk), Konrad Drężek(66'Kacper Matusiak), Maciej Tyska

Mszczonowianka – K.S CK Troszyn 2:2(1:1)

bramki: Arkadiusz Drapsa, Szymon Kiewel – Mszczonowianka; Jakub Tyska, Luis Benitez – Troszyn

żółte kartki:Mariusz Wierzbowski, Mateusz Sitek - Troszyn