Seniorzy - Podsumowanie rundy jesiennej 2023/2024

27 listopada 2023, godz. 18:05, 505 wyświetleń

Wraz z końcem rundy jesiennej jak to często bywa przedstawiamy Państwu to, czego nie widać gołym okiem czyli statystyki klubowe.

Zespół Mszczonowianki ma za sobą bardzo udaną jak na tę drużynę rundę. Podopieczni Piotra Kocęby mimo średnich w okresie przygotowawczym to w sezon weszła z przytupem wygrywając w bardzo dobrym stylu spotkania z Oskarem Przysucha, Raszynem i Wilgą Garwolin. Później mimo przydarzył się słabszy okres, gdzie drużyna zremisowała z Piasecznem, KTS-em Weszło i poniosła porażkę z Ząbkovią.

Mimo to mszczonowianie się nie załamali i w kolejnych meczach wrócili na zwycięską ścieżkę szybko przełamując własne ograniczenia. Świadczyły o tym wygrane w efektownym stylu z liderem rozgrywek z Płocka, broniącymi się przed spadkiem Marcovią i Drogowcem czy też przeżywającą regres formy Mazovią. Wszystko było by idealnie, gdyby nie kolejne 4 remisy. Te z Hutnikiem i Troszynem można jeszcze uznać za dobre wyniki, ale podział punktów z Józefovią i Ursusem można nazwać wypadkiem przy pracy. Ostatecznie Mszczonowiance dało to po 17 rozegranych spotkaniach 4 miejsce, z dorobkiem 36 punktów, w których wygrała 10 spotkań, 6 zremisowała i 1 przegrała.

Niestety podopieczni Piotra Kocęby nie mogą zaliczyć do udanych swojej przygody w Pucharze Polski. Drużyna mimo że w pierwszej rundzie okazała się lepsza od ligowego rywala Hutnika Warszawa to w następnej uległa rezerwom Polonii Warszawa. W obu przypadkach decydowała seria rzutów karnych.

Najwyższe zwycięstwo: z Mazovią 6:3 - u siebie

Zwycięstwa: 6:3 z Mazovią – u siebie, 5:2 z Sokołem - u siebie, 4:1 z Wisłą – u siebie, 3:1 z Oskarem Przysucha – u siebie i 3:1 z Mazurem Karczew – na wyjeździe, 2:0 z Raszynem – na wyjeździe i 2:0 z Błonianką – na wyjeździe, 2:1 z Wilgą – u siebie, 3:0 z Marcovią na wyjeździe i Drogowcem 3:0 – u siebie

Mecz z największą ilością bramek: Mszczonowianka – Mazovia 6:3

Najwyższa porażka: 1:2 z Ząbkovią – na wyjeździe

Remisy: 3:3 z Ursusem, 2:2 z MKS-em Piaseczno i K.S CK Troszyn, 1:1 z KTS-em Weszło, Józefovią, Hutnikiem

Najlepsi strzelcy w lidze: Arkadiusz Drapsa – 10 bramek, Patryk Kubicki – 8 bramek, Damian Pociech - 5 bramek, Dawid Jarczak – 4 bramki, Łukasz Racis – 4 bramki, Piotr Petasz – 4 bramki, Piotr Ćwikowski – 1 bramka, Michał Janik – 1 bramka, Krzysztof Kozaczuk – 1 bramka, Jakub Łukasiak – 1 bramka, Jakub Przybył – 1 bramka, Jakub Skibiński – 1 bramka, Szymon Kiewel – 1 bramka, Vladyslav Tsurkan – 1 bramka

Licza asyst w lidze: Dawid Jarczak – 7 asyst, Damian Pociech – 5 asyst, Piotr Ćwikowski – 3 asysty, Arkadiusz Drapsa – 3 asysty, Paweł Gierach – 3 asysty, Michał Janik – 3 asysty, Krzysztof Kozaczuk – 3 asysty, Patryk Kubicki – 3 asysty, Piotr Petasz – 2 asysty, Jakub Skibiński – 2 asysty, Jakub Przybył – 1 asysta

Strzelcy w Pucharze: Arkadiusz Drapsa – 2 bramki, Jakub Przybył - 1 bramka, Jakub Skibiński – 1 bramka

Żółte kartki liga i puchar: Piotr Petasz – 7 kartek, Dawid Jarczak – 6 kartek, Jakub Przybył – 6 kartek, Daniel Piotr Ćwikowski – 5 kartek, Piotr Wójcik – 5 kartek, Piotr Kocęba – 3 kartki, Arkadiusz Drapsa -3 kartki, Daniel Leszczyński - 3 kartki, Robert Stawiarski – 3 kartki, Damian Pociech – 3 kartki, Michał Janik – 2 kartki, Łukasz Racis – 2 kartki, Jakub Skibiński -2 kartki, Damian Chełmiński – 2 kartki, Patryk Kubicki – 1 kartka, Adam Stankiewicz – 1 kartka, Paweł Gierach – 1 kartka

Czerwone kartki: Piotr Petasz – 1 kartka, Jakub Skibiński – 1 kartka, Piotr Kocęba – 1 kartka, Robert Stawiarski – 1 kartka, Jakub Przybył – 1 kartka

Liczba minut w lidze: Daniel Leszczyński – 1440 minut, Dawid Jarczak - 1373 minut, Damian Pociech – 1347 minut, Patryk Kubicki – 1301 minut, Piotr Petasz – 1210 minut, Michał Janik – 1198 minut, Arkadiusz Drapsa – 1196 minut, Jakub Skibiński – 1102 minuty, Szymon Kiewel – 957 minut, Jakub Przybył – 927 minut, Jakub Łukasiak – 913 minut, Piotr Ćwikowski – 904 minut, Krzysztof Kozaczuk – 844 minut, Paweł Gierach – 781 minut, Łukasz Racis – 470 minut, Damian Chełmiński – 292 minut, Adam Stankiewicz – 224 minuty, Piotr Wójcik – 162 minuty, Vladyslav Tsurkan – 120 minut, Mateusz Siodoś – 90 minut, Eugeny Novikov – 6 minut