Seria bez porażki przerwana

09 kwietnia 2023, godz. 11:37, 277 wyświetleń

W rozegranym w Wielką Sobotę 8 kwietnia w spotkaniu 22 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki mimo walki przegrał w Troszynie z tamtejszym K.S CK Troszyn 2:4. Bramki w tym spotkaniu dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli Konrad Szkopiński i Patryk Obiała

Jadąc do Troszyna na mecz z drużyn zaliczanych do czołówki ligi zespół Mszczonowianki zapowiadał walkę i wywiezienie z gorącego terenu co najmniej jednego punktu. Początek spotkania pokazał, że nie były to słowa rzucone na wiatr, ponieważ już w 5 minucie mecz ten bardzo dobrze rozpoczął się dla gości ze Mszczonowa. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Patryka Kubickiego wynik spotkania otworzył Konrad Szkopiński i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Radość z tego prowadzenie trwała zaledwie 3 minuty. W 8 minucie spotkania błąd obrony po zagraniu Jakuba Tyski wykorzystał Luis Edgardo Benitez i w Troszynie był remis 1:1. W 36 minucie troszynianie poszli za ciosem i po podaniu strzelca pierwszej bramki i strzale Kacpra Matusiaka po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie 2:1.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów kibice zgromadzeni na stadionie przeżyli w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 44 minucie znów cieszyli się mszczonowianie, którzy po centrze Patryka Kubickiego i skutecznemu wykończeniu akcji przez Patryka Obiałę doprowadzili do remisu 2:2, a w doliczonym czasie gry, Junior Moreno zgrał do Jakuba Tyski a ten zmienił wynik meczu na 3:2. Dzięki temu gospodarze znowu zyskali przewagę.

Po przerwie spotkanie było wyrównanym widowiskiem. Więcej z gry miał zespół prowadzony przez Macieja Tataja, ale z ich przewagi nie wiele wynikało. Gdy wydawało się w pewnym momencie, że Mszczonowianka zdobędzie w końcu bramkę dającą remis to w 90 minucie po akcji dwóch zawodników rezerwowych miejscowa drużyna potwierdziła, kto w tym dniu miał lepszy zespół. Filip Woźnica zagrał do Oleksandra Łuczyka a ten ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem K.S CK Troszyn 4:2, co pozwoliło im się umocnić na 3 miejscu w tabeli. Mimo pierwszej porażki w rundzie wiosennej Mszczonowianka pozostała na 9 miejscu. Za tydzień podopieczni Macieja Tataja zagrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podejmą w nim broniącego się przed spadkiem do Decathlon V ligi K.S Raszyn. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o 12:00.

Skład Troszyna: Michał Subczyński, Mateusz Sitek, Bartosz Gąska, Jakub Szyszkowski, Jakub Karabin(90'Artur Bajor), Junior Moreno, Luiz Edgardo Benitez, Michał Pragacz, Mariusz Wierzbowski(70'Oleksandr Łuczyk), Jakub Tyska(76' Ivan Hlywij), Kacper Matusiak(63'Filip Woźnica)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Michał Janik(78'Łukasz Brzozowski), Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Damian Pociech(85'Wojciech Gorczyca), Jakub Przybył(56'Damian Chełmiński) , Konrad Szkopiński, Sebastian Czapa(67'Krzysztof Kozaczuk), Dawid Jarczak(60'Jakub Skibiński), Patryk Kubicki, Patryk Obiała(67'Jakub Grzeszak)

K.S CK Troszyn – Mszczonowianka 4:2(3:2)

bramki: Luis Edgardo Benitez, Kacper Matusiak, Jakub Tyska, Oleksandr Łuczyk – Troszyn; Konrad Szkopiński, Patryk Obiała – Mszczonowianka

żółte kartki: Mateusz Sitek, Luis Edgardo Benitez – Troszyn; Michał Janik, Maciej Tataj – trener - Mszczonowianka