Skromna wygrana z LKS Promna

24 marca 2018, godz. 20:42, 298 wyświetleń

Mszczonowianka pokonała na inaugurację rundy wiosennej LKS Promna 1:0, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył Daniel Dylewski.

To nie był dla piłkarzy Mszczonowianki spacerek, bowiem drużyna z Promnej, choć pałęta się w ogonie tabeli, przy Brzoskwiniowej zaprezentowała się z dobrej strony. Goście przyjechali do Mszczonowa grać otwartą piłkę, nie murowali bramki i choć w ostatecznym rozrachunku wrócili na tarczy, to z pewnością swojej postawy nie muszą się wstydzić.

Mszczonowianka powinna objąć prowadzenie w 15 minucie spotkania, gdy pięknym strzałem z dystansu popisał się Daniel Dylewski, jednak piłka odbiła się od poprzeczki, następnie przed linią bramkową i wyszła w pole. Poprawić mógł Marcin Gregorowicz, jednak nie trafił czysto piłki głową i sytuacja została zmarnowana.

W 23 minucie mszczonowianie przeprowadzili chyba najładniejszą akcję meczu. Na lewej stronie zagraniami z pierwszej piłki obronę LKS rozbili Daniel Dylewski i Bartłomiej Koziarski, ten pierwszy wpadł w pole karne i płaskim strzałem w długi róg dał Mszczonowiance prowadzenie.

Po zmianie stron znowu jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Dylewski, jednak w 51 minucie po zagraniu w pole karne z rzutu wolnego zawodnik Mszczonowianki przegrał pojedynek z bramkarzem LKS Promna.

W 78 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Mszczonowianki. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zawodnik LKS uderzył głową, ale na szczęście minimalnie się pomylił, bo Daniel Leszczyński chyba nie zdołałby odbić piłki, gdyby ta zmierzała w światło bramki.

Kropkę nad "i" mógł w 91 minucie postawić Cezary Majchrzak, który dostał piłkę od wyprowadzającego kontrę Piotra Cudnego, jednak w dobrej sytuacji trafił jedynie w boczną siatkę i spotkanie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Roberta Moskala 1:0.

Kolejny mecz Mszczonowianka rozegra także na własnym boisku. Już w najbliższą sobotę, 31 marca o godzinie 12.30 podejmować będzie Naprzód Skórzec.

Mszczonowianka - LKS Promna 1:0 (1:0)

Bramka: Daniel Dylewski (23')

Mszczonowianka: Leszczyński - Koziarski, Jadacki, Chukwuemeka, Wójcik, Sosnowski (76' Worach), Lepa, Janik (83' Majchrzak), Cudny, Dylewski (76' Marciniak), Gregorowicz.

***

W przerwie zimowej w drużynie Mszczonowianki zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Z zespołu ubyli jedynie: Łukasz Gołka, który nie wznowił treningów oraz Tomasz Skórzyński, który przeniósł się do LKS Osuchów.

W ich miejsce klub pozyskał Kamila Jadackiego z KS Warka oraz Cezarego Majchrzaka - wychowanka Akademii Piłkarskiej Żyrardów, który ostatnio występował w Kotwicy Kołobrzeg.