Sparing z Żyrardowianka Żyrardów!

24 lutego 2019, godz. 22:00, 317 wyświetleń

Sparing z Żyrardowianka Żyrardów!

KS Mszczonowianka 3:2 Żyrardowianka Żyrardów

W dniu 23.02 (sobota) o godzinie 10.00 w Grójcu rozegraliśmy mecz sparingowa z sąsiadami z Żyrardowa.

Pierwsza połowa układała się dokładnie po naszej myśli. Graliśmy według założeń - utrzymywaliśmy się przy piłce, tworzyliśmy wiele składnych akcji.

Pierwszą bramkę zdobył Gliński po asyście Jadackiego, kolejną Jadacki po asyście Janika.
Niestety - po dwóch zdobytych bramkach popełniliśmy poważny błąd i Żyrardowianka strzeliła do pustej bramki.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy na 3:1 strzelił Gruszczyński.

Na drugą część spotkania wyszliśmy w zupełnie innym ustawieniu, na boisku pojawiło się, aż trzech zawodników testowanych. Co więcej 4 naszych zawodników zmaga się z lekkimi kontuzjami m.in. Piotr Cudny, Piotr Wójcik i Cezary Majchrzak.

W drugiej połowie, Żyrardowianka po kolejnym naszym błędzie zdobyła bramkę kontaktową (3:2). Nadal tracimy bramki po naszych ewidentnych błędach - to jest element do zdecydowanej poprawy.

W ofensywie wygląda to znacznie lepiej - robimy bardzo duże postępy, trener preferuje styl gry na przejęcie inicjatywy i utrzymywanie się przy piłce. Widać to na boisku, mieliśmy jeszcze 4 niewykorzystane "setki". Jedna zakończyła się strzałem w poprzeczkę.

Za nami pożyteczny sprawdzian z dobrym i wymagającym sparing partnerem. Nadal jesteśmy w fazie bardzo intensywnego przygotowania. Trwa szósty tydzień przygotowania do zmagań ligowych. Stopniowo zaczynamy przechodzić z treningów wydolnościowych i wytrzymałościowych do gier techniczno - taktycznych.