Szczęśliwe zwycięstwo gości

31 sierpnia 2022, godz. 21:49, 183 wyświetleń

W rozegranym w środę 31 sierpnia w spotkaniu 5 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał z K.S CK Troszyn 1:2. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobył Patryk Kubicki

Przystępując do meczu z KS CK Troszyn każdy we Mszczonowie zdawał sobie sprawę z tego, że będzie to kolejny trudny mecz z mocnym przeciwnikiem. Początek spotkania właśnie na to wskazywał. Zespół gości szybko narzucił swoje warunki gry spychając miejscową Mszczonowiankę do głębokiej momentami defensywy. Jedynie co jej pozostało to liczę na grę z kontry. Gdy po początkowym letargu wydawało się, że łapiący powoli swój rytm mszczonowianie zaczną pokazywać się z lepszej strony sami zostają złapani na kontrę. W 21 minucie po zagraniu Mariusza Wierzbowskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Tyska i Troszyn prowadził 1:0. Po stracie bramki niemający nic do stracenia podopieczni Mykoły Dremliuka powinni wyrównać ale dwóch okazji nie wykorzystał kapitan drużyny Damian Pociech. W pierwszej w 19 minucie za mocno wypuścił sobie piłkę i golkiper rywali Michał Subczyński wyjściem uprzedził go, natomiast w drugiej w 20 minucie po precyzyjnym zagraniu Sebastiana Czapy Damian Pociech uderza tak, że piłka odbiła się od poprzeczki. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się w 45 minucie, kiedy to po szybkim kontrataku i zagraniach Michała Pragacza i Kamila Majkowskiego formalności dopełnił Kacper Matusiak i wynikiem 2:0 dla gości z Troszyna mimo wydaje się słusznych pretensji miejscowej drużyny, których nie uwzględnili arbitrzy zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie Mszczonowianka wyszła z nastawieniem, że mimo niekorzystnego wyniku trzeba ratować co się da. Drużyna grała o wiele lepiej a mimo wszystko w początkowej fazie drugiej połowy to zespół przyjezdny miał kilka 100% sytuacji do zamknięcia tego meczu. Żadnej z nich nie potrafił wykorzystać. Mszczonowianie natomiast mimo lepszej postawy utrudnili sobie sytuację, gdyż od 62 minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla ich obrońcy Jakuba Łukasiaka. Mimo to ambitnie walczyli i dzięki tej walce w 83 minucie wprowadzony w ławki Ignacy Ogłoziński wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego. Futbolówkę z tego miejsca dograł w pole karne Piotr Wójcik, a tam niepilnowany inny z wprowadzonych zawodników, powracający po kontuzji Patryk Kubicki strzela bramkę kontaktową, która dała nadzieje na remis.

Im bliżej końca meczu tym zrobiło się nerwowo. Mszczonowianie walczyli z rywalem, swoimi słabościami i czasem. Wydawało się, że uda im się wyszarpać remis. W 94 minucie szansę miał Jakub Grzeszak, który wykonał wszystko dobrze. Gdy wydawało się, że gospodarze doprowadzą do remisu to ostatecznie bohaterem gości był ich obrońca Jakub Karabin, który wybijając piłkę z linii bramkowej zapewnił im wygraną. Ostatecznie KS CK Troszyn pokonał Mszczonowiankę 2:1 i wpadce MKS-u Piaseczno z K.S Raszyn został nowym liderem tabeli. Dla podopiecznych Mykoły Dremliuka była to trzecia porażka w obecnych rozgrywkach i z dorobkiem 2 punktów zajmują przedostatnie, 17 miejsce. Kolejne spotkanie ligowe Mszczonowianka rozegra w niedzielę 4 września o 17:00 w Raszynie z tamtejszym K.S Raszyn.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Krzysztof Kozaczuk(58'Jakub Grzeszak), Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski, Michał Janik(82'Ignacy Ogłoziński), Piotr Wójcik, Damian Chełmiński, Konrad Szkopiński, Sebastian Czapa(75'Patryk Kubicki), Damian Pociech(73'Alistair Selamolela), Leon Hendigery(46'Patryk Obiała)

Skład Troszyna: Michał Subczyński, Bartosz Wiśniewski(32'Mateusz Sitek), Bartosz Gąska, Maciej Kotarba, Jakub Karabin, Jakub Tyszka, Michał Pragacz, Luis Edgardo Benitez, Kamil Majkowski(85'Maciej Tyska), Mariusz Wierzbowski(82'Kacper Bałas), Kacper Matusiak(54'Filip Woźnica)

Mszczonowianka – K.S CK Troszyn 1:2(0:2)

bramki: Patryk Kubicki – Mszczonowianka; Jakub Tyska, Kacper Matusiak – Troszyn

żółte kartki: Jakub Łukasiak – 2, Patryk Obiała, Patryk Kubicki – Mszczonowianka; Kacper Matusiak, Maciej Tyska, Mateusz Sitek, Michał Subczyński – Troszyn

czerwona kartka: Jakub Łukasiak – za 2 żółte - Mszczonowianka