Trenerski dwugłos

24 kwietnia 2021, godz. 22:52, 257 wyświetleń

Przedstawiamy opinie szkoleniowców obu drużyn Pawła Jakóbiaka ze Mszczonowianki i Pawła Potenta z Warki

Paweł Jakóbiak – trener Mszczonowianki: Dla Nas każde zwycięstwo jest ważne. Zwycięstwo napędza kolejne. Mamy serię trzech meczów bez porażki i z tego się bardzo cieszymy. Jasno trzeba powiedzieć, że to nie był nasz najlepszy mecz. Pierwsza połowa pod kontrolą. Gdybyśmy w drugiej połowie wykorzystali te sytuacje, które stworzyliśmy to ten mecz byłby pod pełną kontrolą i nic wielkiego by się nie wydarzyło. W samej końcówce mieliśmy sytuację, gdzie nie trafiliśmy do pustej bramki a przeciwnik otwiera grę i strzela Nam bramkę po sprokurowanym przez Nas rzucie karnym na 2:1. Robi się nerwowo, ale za walkę, zaangażowanie trzeba chłopakom pogratulować. Cieszymy się ze zwycięstwa, które są tak jak powiedziałem na początku napędzane przez ostatnie zwycięstwo. Będziemy dalej pracować na treningach aby ten trend utrzymywał się jak najdłużej.

Paweł Potent – trener K.S Warka: Z naszej persperktywy wydawało się, że tego karnego nie było, ponieważ nasz zawodnik zachowywał się zbyt biernie żeby można było podyktować jedenastkę. Aczkolwiek szkoda sytuacji, którą my mieliśmy jako pierwsi, kiedy to sam na sam z bramkarzem spotkał się Rafał Sobczak i jej nie wykorzystał. Później popełniamy błąd. Samo sprokurowanie takiej sytuacji to już wina błędu w naszym ustawieniu. Potem straciliśmy drugą bramkę, gdzie ewidentnie nasz obrońca przysnął i zostawił zawodnika a po sytuacji sam na sam z bramkarzem tracimy drugą bramkę. To jest naszą największą bolączką, że zbyt łatwo przeciwnicy dochodzą do tych sytuacji strzeleckich. Widać w dalszym ciągu dużą niekonsekwencję z naszej strony i dlatego też tyle bramek tracimy.