Trzecia wygrana i fotel lidera!

27 sierpnia 2017, godz. 20:18, 260 wyświetleń

Świetnie zaczął się nowy sezon dla Mszczonowianki, która pokonała na wyjeździe Naprzód Skórzec 5:3 i po 3. kolejkach ma na koncie komplet punktów i jest liderem IV ligi.

Mecze z beniaminkami, zwłaszcza wyjazdowe i na początku sezonu, nigdy nie należą do łatwych, ale Mszczonowiance udało się w Skórcu dobrze wejść w spotkanie, bo już w 2 minucie faulowany w polu karnym był Marcin Gregorowicz i sam wymierzył sprawiedliwość strzałem z 11 metrów, otwierając wynik spotkania.

Zdążyło minąć kolejnych 60 sekund, a było już 0:2. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie i dopadł do niej Daniel Dylewski, mocnym strzałem zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Mszczonowianki.

Gospodarze przebudzili się dopiero po kwadransie gry, stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale tylko jedną, w 18 minucie, zamienili na bramkę kontaktową i do przerwy przegrywali 1:2.

Druga połowa zaczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Mszczonowianie bardzo szybko strzelają dwie kolejne bramki, ustawiając sobie spotkanie. W 48 minucie składną zespołową akcję na gola zamienił Piotr Cudny, a w 49 minucie po świetnym crossowym podaniu Igora Czeremużyńskiego dobrej sytuacji nie zmarnował Piotr Wójcik i było 1:4.

Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem na 2:4, ale w 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Mateusz Gliński, dając podopiecznym Roberta Moskala ponownie trzybramkowe prowadzenie.

Ostatnie słowo należało wprawdzie do Naprzodu, ale bramka na 3:5 poprawiła gospodarzom jedynie samopoczucie, bo punktów Mszczonowiance nie była w stanie odebrać.

W najbliższą środę, o godzinie 17.30, Mszczonowianka podejmować będzie na własnym stadionie MKS Piaseczno. Serdecznie zapraszamy na stadion przy Brzoskwiniowej, by dopingować lidera IV ligi!

Naprzód Skórzec - Mszczonowianka 3:5 (1:2)

Bramki dla Mszczonowianki: Gregorowicz, Dylewski, Cudny, Wójcik, Gliński.

Mszczonowianka:  Leszczyński - Wójcik, Gołka, Czeremużyński (Worach), Chukwuemeka, Sosnowski (Pociech), Janik, Gliński, Cudny (Lepa), Dylewski (Samoraj), Gregorowicz (Koziarski).