Trzy punkty wracają do Mszczonowa

27 kwietnia 2022, godz. 21:41, 263 wyświetleń

W rozegranym w środę 27 kwietnia w zaległym spotkaniu Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Sokołowie Podlaskim tamtejsze Podlasie Sokołów Podlaski 3:1. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli Patryk Obiała 2 i Mikołaj Napora

Jadąc do Sokołowa Podlaskiego wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że ten mecz będzie cięższy od tego jaki rozegrała ta drużyna w minioną sobotę w Żyrardowie. Zespół z Sokołowa Podlaskiego chciał pokazać z kolei, że remis z Płomieniem Dębe Wielkie w ostatnim spotkaniu był tylko wypadkiem przy pracy. Od początku spotkania to zespół ze Mszczonowa był stroną atakującą ale brakowało mu skuteczności albo ostatniego podania. Grająca z kontrataku drużyna Podlasia pierwszą groźną akcję stworzyła w 7 minucie, kiedy możliwości bramkarza Daniela Leszczyńskiego sprawdził Nigeryjczyk Alistair Selamolela a w 8 minucie golkiper gości wykazał się dużym refleksem i dobrą formą po strzale głową jednego z rywali. W 13 minucie wydawało się, że mszczonowianie powtórzą sytuację z Żyrardowa, gdzie ich pierwsza groźna akcja zakończy się zdobyciem gola. Po zagraniu piłki do Mikołaja Napory, ten zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył akcję strzałem, który z trudem obronił bramkarz Podlasia Jakub Bieliński. Z kolei w 16 minucie Michał Janik zagrał do Damiana Pociecha, a ten na skrzydło do Mikołaja Napory. Ten po przyjęciu piłki zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a tam zabrakło osoby, która zamknęła by akcję i dla miejscowych wszystko skończyło się na strachu. W 39 minucie swoją szansę miała też drużyna miejscowa, ale strzał napastnika rywali był niecelny. Do przerwy w Sokołowie Podlaskim był remis 0:0.

Po przerwie mimo początkowego zrywu gospodarzy z biegiem czasu swój rytm gry i kontrolę nad meczem zaczęła przejmować drużyna gości. Jednak mimo tworzonych okazji gola jak nie było, tak nie było. Im bliżej końca meczu tym coraz bardziej śpieszyli się przyjezdni, których jakakolwiek strata punktów nie urządzała. Dopiero w ostatnich 20 minutach spotkania drużyna prowadzona przez Mykołę Dremliuka udowodniła, że tego dnia była zespołem lepszym. Wszystko rozpoczęło się w 71 minucie, kiedy to piłkę w pole karne dograł Michał Janik, a wynik spotkania otworzył Patryk Obiała i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W 74 minucie po centrze Mateusza Jelińskiego całą akcję zamknął Mikołaj Napora podwyższając wynik meczu na 2:0. W 86 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Patryk Obiała zmieniając wynik na 3:0 dla gości. Gdy wydawało się, że mszczonowianie wygrają mecz bez straty gola, to w 92 minucie spotkania po centrze z rzutu rożnego błąd popełnił bramkarz Mszczonowian Daniel Leszczyński, a zamykający całą akcję grający trener gospodarzy Przemysław Rodak ustalił wynik meczu. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Sokołowie Podlaskim tamtejsze Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 i dzięki tej wygranej umocniła się na szóstym miejscu w tabeli tracąc do piątej Mazovii Mińsk Mazowiecki tylko 2 punkty. Szansa na podtrzymanie dobrej passy będzie w najbliższą sobotę 30 kwietnia. Tego dnia podopieczni Mykoły Dremliuka podejmą na swoim terenie drużynę Mazura Karczew. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Podlasia: Jakub Bieliński, Dominik Krupa(80'Paweł Buczyński), Dawid Ardej, Michał Panufnik(46'Marcin Siedlecki), Łukasz Parzonka(91'Adam Zając), Krzysztof Kozaczuk(80'Kamil Wójcik), Kacper Komycz(82'Przemysław Rodak), Dominik Barciak, Alistair Selamolela, Kamil Dmowski, Mateusz Omieciuch

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Michał Janik, Patryk Czarnecki(46'Konrad Szkopiński), Damian Chełmiński(87'Piotr Wójcik), Damian Pociech(82'Jakub Grzeszak), Patryk Kubicki, Mikołaj Napora, Patryk Obiała

Podlasie Sokołów Podlaski – Mszczonowianka 1:3(0:0)

Bramki: Przemysław Rodak – Podlasie; Patryk Obiała – 2, Mikołaj Napora – Mszczonowianka

Żółte kartki: Mateusz Omieciuch, Dominik Krupa – Podlasie; Patryk Czarnecki - Mszczonowianka