Trzy punkty wróciły do Mszczonowa

07 czerwca 2022, godz. 22:05, 225 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 7 czerwca w spotkaniu 32 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Milanówku tamtejszy Milan Milanówek 4:2.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Obiała 2, Piotr Petasz i Mikołaj Napora

Przystępując do rywalizacji z zespołem Milanu zespół Mszczonowianki dobrze wiedział, że czeka go walka z zespołem, który pomimo spadku do V Ligi będzie chciał zagrać dobre spotkanie i zachować dobre morale przed nowym sezonem.

Od początku spotkania swoje warunki gry narzuciła drużyna ze Mszczonowa, która wysokim pressingiem podchodziła do przeciwnika. Ten nie mając wyjścia ustawił się na grę z kontrataku licząc, że goście popełnią błąd. Bardzo dobrą grę podopieczni Mykoły Dremliuka udokumentowali zdobyciem bramki już w 11 minucie. Kapitan drużyny Damian Pociech przechwycił piłkę zagrywaną przez zawodnika Milanu Dominika Skorżę i przeprowadził indywidualną akcję, po której zagrał do Jakuba Grzeszaka a ten na skrzydło do Sebastiana Czapy. Sebastian zdecydował się na centrę w pole karne, a tam całą akcją precyzyjnym strzałem w kierunku bramki otwierając wynik spotkania, zakończył Patryk Obiała. Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0.

Po strzelonej bramce mszczonowianie cofnęli się do obrony, co mogło ich drogo kosztować. W 22 minucie blisko zdobycia wyrównującego trafienia był Bartosz Suchora, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę, której strzegł Daniel Leszczyński a z kolei w 23 minucie tylko dzięki interwencji swojego golkipera Mszczonowianka zawdzięczała to, że dalej wciąż prowadziła. Bramkarz powstrzymał dwójkową akcję miejscowej drużyny wygrywając pojedynek sam na sam. Sytuacje te zemściły się na Milanie w 38 minucie. Wtedy to po zagraniu Patryka Kubickiego na strzał z okolicy 40 metrów zdecydował się obrońca Mszczonowianki Piotr Petasz, po którym piłka trafiła w okienko bramki i zmieniła wynik meczu na 2:0 dla zespołu gości. Właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie dużo lepiej zareagowała drużyna Milanu. Podopieczni Jakuba Popińskiego zaskoczyli pewną siebie i myślącą, że ten mecz sam się wygra drużynę Mszczonowianki i sami w pewnym momencie doprowadzili do remisu 2:2.Wszystko, co dobre dla piłkarzy z Milanówka rozpoczęło się w 52 minucie, kiedy to bramkę kontaktową zdobył Jakub Suchora, a w 76 minucie po faulu w polu karnym arbiter podyktował dla miejscowych rzut karny, który pewnie wykorzystał kapitan zespołu Adam Banaszczyk.

Dopiero po stracie drugiej bramki podopieczni Mykoły Dremliuka wzięli się w garść i pokazali jaka jest różnica między drużyną, która już od sierpnia zagra w nowej IV lidze a ekipą, która powoli rozpoczyna przygotowania do gry w nowej V lidze. W 81 minucie wynik spotkania po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego w wykonaniu Michała Janika zmienił Patryk Obiała, a w 83 minucie jak się później okazało rezultat spotkania ustalił po asyście Patryka Kubickiego Mikołaj Napora. Rozmiary zwycięstwa mogły być większe ale w doliczonym czasie gry, piłka po strzale Piotra Petasza odbiła się od słupka. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała w Milanówku tamtejszy Milan Milanówek 4:2 i zdobyła kolejne cenne 3 punkty w kontekście walki o czołowe lokaty w lidze. Szansa na kolejną zdobycz punktową będzie miała miejsce w sobotę 11 czerwca, kiedy to do Mszczonowa przyjedzie zdegradowany do V ligi zespół Naprzodu Skórzec. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 17:00.

Skład Milanu:Tomasz Kowalczyk, Maciej Wójcik(63'Dorian Zdanowicz), Dominik Skorża(85'Adam Bajerski), Jakub Krasucki(63'Jakub Jabłoński), Bartosz Suchora, Jakub Suchora(87'Marcel Borkowski), Adam Banaszczyk, Radosław Graczyk(87'Igor Potocki), Piotr Habrzyk, Maciej Świeciński(87'Franciszek Radzimowski), Krzysztof Urbanek

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Szymon Kiewel(46'Mateusz Jeliński), Piotr Petasz, Michał Janik, Piotr Wójcik(84'Aleksy Wiśniewski), Konrad Szkopiński(46'Damian Chełmiński), Sebastian Czapa(58'Dawid Poddębniak), Patryk Kubicki, Damian Pociech(61'Mikołaj Napora), Jakub Grzeszak, Patryk Obiała(82'Hubert Gutkowski)

Milan Milanówek – Mszczonowianka 2:4(0:2)

bramki: Jakub Suchora, Adam Banaszczyk – Milan; Patryk Obiała 2, Piotr Petasz, Mikołaj Napora – Mszczonowianka

żółte kartki: Bartosz Suchora – Milan; Mateusz Jeliński - Mszczonowianka