Udana inauguracja juniorów

12 kwietnia 2018, godz. 20:55, 286 wyświetleń

Od wygranej 1:0 z Unią II Warszawa zaczęli piłkarską wiosnę juniorzy Mszczonowianki (r. 2001). Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Tomasz Wacławek.

Pierwsze minuty meczu upłynęły na wzajemnym badaniu się i ostrożnej grze obu ekip. Pierwsi groźniejszą sytuację stworzyli przyjezdni, ale Mateusz Kuran świetnie interweniował po strzale z 20 metrów. Trzy minuty później warszawianie powinni prowadzić, ale Żółtowski w parze z Rombkiem zdołali uratować zespół od straty bramki. Z upływem czasu zawodnicy nadal nie mogli znaleźć drogi do bramki, a w grze było widać coraz większą nerwowość w poczynaniach naszych zawodników. Do przerwy wynik brzmiał 0:0 lecz to goście byli bliżej strzelenia bramki.

W przerwie drużyna dostała kilka informacji dotyczących gry w drugiej części spotkania, sposobu gry przeciwnika oraz możliwości rozegrania piłki w akcjach ofensywnych i druga połowa była dużo lepsza w wykonaniu gospodarzy. Gra przeniosła się do środkowej części boiska lecz to mszczonowianie mieli optyczną przewagę, a Unia zagrażała już jedynie tylko po stałych fragmentach gry .

Kluczowa dla końcowego rozrachunku była akcja z 79. minuty, kiedy Tomek Wacławek wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Szymanowskiego i ostatecznie to Mszczonowianka zgarnęła trzy punkty dzięki walecznej postawie.

KS Mszczonowianka 1:0 Unia II Warszawa

Bramki: Wacławek

Skład: Kuran, Żółtowski, Rombek, N. Szymanowski, Frost, Kwiatkowski, Chyła (50' K. Szymanowski), Sobol (75' Szczepański), Wisławski (40' Jurkiewicz), Barzenc (70' Wacławek), Matusz.