Udane zakończenie sezonu

17 czerwca 2023, godz. 15:27, 347 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 17 czerwca w spotkaniu ostatniej 34 kolejki sezonu 2022/2023 w piłkarskiej Forbet IV ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał w Szydłowcu drużynę Oskara Przysucha 3:2. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Patryk Obiała 2 i Dawid Jarczak

Przystępując do meczu w Szydłowcu z drużyną Oskara stawką dla zespołu ze Mszczonowa oprócz dobrych nastrojów była także szansa na zakończenie sezonu 2022/2023 na ósmym miejscu. Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando zespołu Mszczonowianki, który stworzył kilka okazji na zdobycie bramki. Niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Swoich szans nie zdołali wykorzystać Dawid Jarczak, Michał Janik, Łukasz Racis i Jakub Łukasiak. Sytuacje te zemściły się w 23 minucie, kiedy to rzut karny wywalczył faulowany w polu karnym Przemysław Nogaj. Na bramkę zamienił go były zawodnik Mszczonowianki Tomasz Bogołębski i Oskar objął prowadzenie 1:0. Zdobyta bramka zmieniła obraz gry i to teraz gospodarze tego meczu stworzyli szansę na podwyższenie wyniku. Jednak przez brak skuteczności jaką zaprezentowali Michał Dorożyński czy też Przemysław Nogaj do przerwy Oskar prowadził tylko 1:0.

Po przerwie podopieczni Piotra Kocęby chcieli jak najszybciej odrobić straty i to im się udało. W 55 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dawid Jarczak i dzięki temu goście doprowadzili do wyrównania 1:1. Z remisu mszczonowianie cieszyli się ledwie 7 minut. W 62 minucie na niesygnalizowany strzał z rzutu wolnego zdecydował się Tomasz Bogołębski i dzięki temu Oskar ponownie objął prowadzeni. Tym razem 2:1.

Po stracie bramki znów Mszczonowianka ruszyła do odrabiania strat. Wprawdzie strzały Łukasza Racisa, Patryka Obiały i Dawida Jarczaka obronił bramkarz, ale w 74 minucie golkiper z gospodarzy był już bezradny. Łukasz Brzozowski zagrał na skrzydło do Jakuba Skibińskiego a ten będą w polu karnym zagrał przed bramkę a tam zamykający całą akcję Patryk Obiała doprowadził do remisu 2:2. W 76 minucie podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem i po zagraniu Jakuba Przybyła Patryk Obiała jak się później okazało zapewnił zwycięstwo gościom ze Mszczonowa 3:2. Zwycięstwo gości mogło być wyższe  ale w 80 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Damian Pociech.

Skład Oskara: Paweł Wieczorek, Przemysław Wicik, Michał Dorożyński(58'Bartosz Woźniak), Tomasz Bogołębski(82'Szymon Kilianek), Karol Karwowski, Jan Imiołek, Mariusz Moskwa, Patryk Czarnota, Piotr Kornacki, Aleksander Bojanowicz(88'Miłosz Grzesiński), Przemysław Nogaj( 76'Grzegorz Obuch)

Skład Mszczonowianki: Mateusz Siodoś, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak(70'Piotr Petasz), Szymon Kiewel(70'Wojciech Gorczyca), Michał Janik, Damian Pociech, Jakub Przybył (82'Sebastian Czapa), Dawid Jarczak, Damian Chełmiński(66'Łukasz Brzozowski), Jakub Grzeszak(66'Krzysztof Kozaczuk), Łukasz Racis(70'Patryk Obiała)

Oskar Przysucha – Mszczonowianka 2:3(1:0)

bramki: Tomasz Bogołębski – 2 – Oskar; Patryk Obiała – 2, Dawid Jarczak – Mszczonowianka

żółte kartki: Przemysław Nogaj, Tomasz Bogołębski, Przemysław Wicik – Oskar; Jakub Przybył, Jakub Skibiński, Wojciech Gorczyca, Patryk Obiała - Mszczonowianka