Udany rewanż Juniorów

08 maja 2021, godz. 22:40, 272 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 8 maja w spotkaniu 8 kolejki Ekstraligi Juniorów Starszych zespół Mszczonowianki 2002 pokonał na swoim boisku drużynę Legionu Warszawa 2002 3:2. Bramki dla podopiecznych Jarosława Karasia zdobyli: Paweł Michalski 2 i Przemysław Witecki

Przystępując do spotkania rundy rewanżowej z drużyną Legionu Warszawa drużyna gospodarzy chciała pokazać, że nie jest tak słaba jak to miało miejsce w pierwszym meczu, w którym przegrał dwucyfrowym wynikiem a także potwierdzić, że wciąż jest w dobrej formie. Legion natomiast to drużyna, która chciała pokazać, że tak wysoka wygrana na inaugurację nie była przypadkowa i tutaj również postara się o zabrania ze sobą pełnej puli.

Samo spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, którzy po akcji z 12 minuty objęli prowadzenie 1:0. Piotr Granicki zagrał na jeden kontakt z Hubertem Puzianowskim a następnie sam zakończył strzałem, po którym piłka zatrzymała się w bramce rywali.

Mimo straty bramki zespół Mszczonowianki podjął walkę i w 20 minucie powinien zdobyć bramkę wyrównującą. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak aktywny lider zespołu i główny rozgrywający drużyny Aleksander Czarnecki. W kolejnych sytuacjach brakowało jednak dokładności. Ta przyszła w 32 minucie, kiedy to w zupełnie niegroźnej sytuacji obrońca gości Daniel Żuk naciskany przez napastnika Pawła Michalskiego zagrał głową w kierunku bramki, co zupełnie zmyliło bramkarza. Nie myśląc zbyt długo wspomniany wcześniej Paweł Michalski poszedł za akcją i pewnym strzałem do pustej bramki doprowadził do remisu. Od tego momentu więcej z gry miała drużyna prowadzona przez Jarosława Karasia, która w 38 minucie powinna zdobyć drugą bramkę. Po zagraniu piłki do Pawła Michalskiego ten wszedł z piłką w pole karne a następnie zagrał przed bramkę, gdzie zamykający całą akcję Kacper Ostrowski nie zdołał sięgnąć futbolówki i gościom się upiekło. W 40 minucie ta okazja mogła się zemścić ale po zagraniu Macieja Grabickiego sytuację sam na sam z bramkarzem Jakubem Kotleszką przegrał Mateusz Sańko. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie goście od razu chcieli narzucić swój styl gry, ale ich akcje były chaotyczne a strzały skutecznie zablokowane. Ustawiona na grę z kontry drużyna Mszczonowianki pierwszy raz postraszyła swoich rywali w 56 minucie, kiedy to blisko zdobycia drugiego gola był Paweł Michalski a w 63 minucie po podaniu wprowadzonego Przemysława Witeckiego okazji nie wykorzystał Kacper Ostrowski. W 68 minucie drużyna z Warszawy stworzyła w tym fragmencie najlepszą okazję na zdobycie bramki ale świetnym refleksem na linii bramkowej wykazał się golkiper gospodarzy Jakub Kotleszka, a kilkadziesiąt sekund później jeden z napastników rywali będąc sam na sam z pustą bramką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Ta sytuacja zemściła się w 76 minucie, kiedy to po centrze Aleksandra Czarneckiego z rzutu rożnego piłka po strzale głową Przemysława Witeckiego zaskoczyła wszystkich i wpadła do bramki. Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1, a w 78 minucie po prostopadłym zagraniu Jakuba Przybyła Paweł Michalski lekką podcinką podwyższył na 3:1. Im bliżej końca spotkania tym więcej do powiedzenia miała drużyna Legionu, która wprawdzie w 92 minucie za sprawą Mikołaja Sitarka zdobyła bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło jej już czasu. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała drużynę Legionu Warszawa 3:2 odnosząc drugie zwycięstwo w rozgrywkach. W następnym tygodniu podopieczni Jarosława Karasia postarają się po raz drugi pokonać drużynę Drukarza Warszawa. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 15 maja o 13:30 w Warszawie.

Skład Mszczonowianki: Jakub Kotleszka, Cezary Rombek, Dominik Kocz, Jakub Jędrzejczyk, Michal Żółtowski, Aleksander Czarnecki, Jakub Cieśluk (91'Mateusz Adamczyk), Kacper Ostrowski, Mateusz Janus (62'Przemysław Witecki) Jakub Przybył, Paweł Michalski (88'Igor Nowakowski)

Skład Legionu: Dawid Gajc(65'Eryk Rogowski), Piotr Grabicki, Dawid Nowicki, Mateusz Sańko(79'Mikołaj Sitarek), Hubert Puzianowski, Patryk Sadurek(65'Mateusz Hopcia), Jakub Łojek, Dawid Żuk, Piotr Rosiński(65'Tomasz Mikusek), Maciej Grabicki(65'Dawid Jusiński), Nikodem Łęczycki(65'Paweł Szafoni)

Mszczonowianka – Legion Warszawa 3:2(1:1)

Bramki: Paweł Michalski 2, Przemysław Witecki – Mszczonowianka; Piotr Grabicki, Mikołaj Sitarek – Legion

żółte kartki: Cezary Rombek, Aleksander Czarnecki – Mszczonowianka; Hubert Puzianowski, Eryk Rogowski – Legion